Závislost nebo nemoc, která může mít původ již v dětství. Zbavte se kousaní nehtů

Ostatní 03. září 2020 | 08:01 Klára Sanders
Každý máme nějaký zlozvyk, který může vadit našemu okolí. Kousání nehtů je poměrně rozšířeným problém a snad každý má kolem sebe někoho, kdo si nehty okusuje. Pohled na kousání nehtů může být pro mnohé z nás až odpudivý.
Dalších 7 fotografií v galerii
Kousání nehtů je označováno za závislost, někdy dokonce i nemoc / Depositphotos

Kousáním nehtů netrpí jen děti, ale i dospělí. Jde o velice nepříjemný a těžce překonatelný zlozvyk, který se negativně odrazí i na vašem vzhledu. Okousané nehty a zatržené kůžičky nepůsobí esteticky vůbec dobře. Dělají vám špatnou vizitku, což jistě víte, proto je na veřejnosti raději schováváte. Není však lepší mít zdravé a neokousané nehty? Poradíme vám, jak se zlozvyku zbavit.

Kousání nehtů je závislost, která vznikla z určitých důvodů. Odborníci se shodují, že jde především o potlačované negativní emoce. Stejně, jako třeba kouření, není jednoduché se kousání nehtů zbavit. Základem je, abyste měli pevnou vůli a opravdu jste chtěli se svým zlozvykem zatočit. Nesmíte to vzdát ve chvíli, kdy neuspějete a několika nehtů se zase zbavíte. Začněte od začátku.

Zjistětě si, jak mají vypadat zdravé nehty

Prohledejte internet a najděte si tam fotky hezkých nehtů. Obrázky si vytiskněte a noste je u sebe. Bude to vaše motivace. Pokaždé, když budete mít tendenci si kousek nehtu ukousnout, vytáhněte si fotku a myslete na to, že jednou budete mít silné a zdravé nehty.

Přelepte si nehty náplastmi

Koukání na obrázky s pěknými nehty nestačí. Musíte podniknout další krok k tomu, abyste se svého zlozvyku zbavili. Přelepte si všechny nehty náplastmi. Noste je celý den. Před sprchou si je sundejte a po ní nalepte nové. Nehty přelepené náplastmi vás zabrzdí. Pokud si začnete okusovat náplast, nevadí, hlavní je, abyste se nepustili do svých nehtů. Za trest nevzhledné náplasti noste i na veřejnosti.

Nahraďte kousání nehtů něčím, co můžete neustále okusovat a hrát si s tím

Nutkavého pocitu okousat si nehty se jen tak lehce nezbavíte. Musíte si pořídit něco, co budete kousat místo nich. Když si nebudete moci pomoct a přijde na vás kousavá nálada, vezměte si do ruky tužku a klidně ji celou ohlodejte. Pokud vám bude psací potřeba vyhovovat, nakupte si tužek hned několik. Pořiďte si něco, s čím si budete moct neustále hrát. Gumičku, míček nebo si zatočte s antistresovou hračkou fidget spinner.

Pořiďte si lak proti kousání nehtů

Kupte si speciální lak, který zabrání tomu, abyste si kousali nehty. Chutná odporně, takže už nebudete mít tendenci si tolik okusovat nehty. Vaše potřeba ničit si nehty se bude snižovat, protože vám nebudou vůbec chutnat. Psali jsme také: Zatočte se stresem jednou provždy. Stačí znát jednoduché techniky

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Soudní taškařice získává nové rozměry. Amber Heard byla diagnostikována s kontroverzní poruchou osobnosti vyžadující pozornost

Je nejvyšší čas vysadit rajčata. Jak často je zalévat, jak...

Seznamte se s medvědím česnekem a poznejte sami, v čem...

Dopřejte okurkám zálivku z mléka. Dosáhnete tak maximální...

Jak se nadobro zbavit slimáků přírodní cestou. Vsaďte na...

Pěstujte cukety jako to dělají v Itálii. V létě pak doslova...

Zahrádkářský kalendář: Co v květnu vysadit a na jaké...