Dvojitá brada je problém mnoha žen i mužů. Netrápí jen obézní, způsobuje ji hned několik věcí

Krása 14. září 2020 | 08:43 — Klára Sanders
Dvojitá brada neboli také podbradek není zrovna estetická záležitost a trápí mnoho lidí všech věkových kategorií. Nejčastěji ji způsobuje nadváha, ale může trápit lidi i z genetických důvodů a někdy vzniká i z nevhodného postoje.
Další 4 fotografie v galerii
Podbradek trápí muže i ženy všech věkových kategorií / Depositphotos

Podbradek se vytvoří ve chvíli, kdy se nahrne někdy jen samotná kůže, jindy kůže a tuk v oblasti pod bradou. Může za to přirozené stárnutí pokožky, která věkem ztrácí pružnost, začíná povolovat a díky zemské přitažlivosti pak „padá“ směrem dolů. Dalším důvodem vytvoření podbradku jsou genetické dispozice. Ty totiž mohou do značné míry ovlivnit tvar brady. V ojedinělých případech může za podbradek špatné držení těla, během kterého se mohou oslabit svaly na krku.

Podbradek způsobený nadváhou lze řešit

S nabíráním kil se vám zvětšuje i vaše dvojitá brada? V tom případě je jasné, že ji způsobuje přibírání. Pokud se podbradku nechcete zbavit za pomocí chirurga, nezbývá vám nic jiného, než začít hubnout.

Nebude to jednoduché, ale pokud vám dvojitá brada opravdu vadí, musíte změnit svůj životní styl. Začněte si počítat kalorie a jezte zdravě. K tomu přidejte každodenní pohyb a postupně uvidíte, jak vám váha klesá dolů a podbradek pomalu mizí.

S bradou je možné cvičit

Kromě redukce váhy byste se měli naučit několik cviků na bradu. Vyslovujte několikrát za sebou písmena O a X. Během toho roztáhněte ústa, co nejvíce vám to půjde. Další cvik spočívá v tom, že budete jazykem tlačit na spodní patro a po dobu dvaceti sekund zvyšujte tlak.

Během cvičení ucítíte, jak vám pracuje brada. Tyto cviky opakujte několikrát denně, posílíte si tím svaly na krku a brada se postupně trochu zmenší.

Pomůže i spaní na nízkém polštáři

Spíte rádi na vysokém polštáři? Pokud vás trápí vaše dvojitá brada, děláte chybu. Když ležíte na polštáři na zádech, máte stlačovanou bradu několik hodin. Tímto způsobem si rolujete kůži na krku a vytváříte si tak podbradek sami a zbytečně.

Dejte šanci nízkému polštáři. Po čase si na něj zvyknete a vaše brada už nebude trpět a vy také ne. Pokud vám nízký polštář opravdu nebude vyhovovat, než se k vysokému vrátíte, vyzkoušejte ještě spát úplně bez něj. Psali jsme také: Bílé tečky trápí mnoho žen i mužů. Nevzhledných milií se můžete zbavit sami, pozor ale na postup

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají fanoušci strach

Fakta o psech, o kterých jste možná ještě neslyšeli nebo si...

Pokud chcete na jaře rozkvetlou zahradu, na zasazení...

Že váš dům trpí nadměrnou vlhkostí, poznáte docela...

Dopřejte své kočce doma malý ráj. Vyrobte jí místo k...

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...