Kosmetická vychytávka, která pomůže nejen s opary či akné. Kamenec se používá od nepaměti

Krása 17. ledna 2020 | 10:46 — Anna Novotná
Byly doby, kdy kostka kamence připomínající kus ledu byla snad v každé koupelně. Často tento minerál používali muži po holení. Kamenec toho ale umí daleko víc a využít jej mohou i ženy. Je proto škoda, že v posledních letech upadl v zapomnění.
Další 3 fotografie v galerii
Kamenec se vám osvědčí nejen při holení / Internet

Kamenec je minerál – síran hlinitodraselný. Má velmi pozitivní vliv na pokožku, proto je oblíbeným produktem v přírodní kosmetice. Je čistě přírodní, neobsahuje žádné chemikálie či aromata. Má uklidňující a antibakteriální účinky. Používá se jako přírodní antiperspirant. Kamenec dokonce používali už staří Egypťané více než 2 000 let před naším letopočtem.

Na co vše je kamenec dobrý?

  • Má silně stahující účinky na kůži, tudíž spolehlivě zastavuje drobná krvácení, například po holení.
  • Funguje jako antiperspirant, čili omezuje pocení. Navíc neutralizuje pachy vytvářené potem.
  • Zjemní pleť příznivým pH (zabraňuje vzniku akné).
  • Spolehlivě odstraní bolest i otok při bodnutí hmyzem (komárem, včelou i vosou).
  • Působí jako spolehlivá prevence zánětům pokožky (působí antibakteriálně).

Zbaví pachu v podpaží i v botách

Kamenec dokáže mírně stáhnout potní žlázky. Sice to nezabrání úplnému pocení, ale díky tomu, že dokáže rozložit pachové bakterie, pot nezapáchá. Navíc je velmi šetrný k vaší pokožce, takže si tento přírodní antiperspirant mohou dopřát i citliví jedinci. Každý také určitě ocení, že působí dlouhou dobu, takže častá aplikace není nutná.

Pozitivní vlastnosti kamence využijete i jinak. Lidé si dříve dávali kamenec také do bot, protože skvěle funguje proti nadměnému pocení a zápachu nohou. A když si kamencem budete pravidelně potírat chodidla nebo dlaně, vyvarujete se také nejrůznějším plísňovým onemocněním.

Afty, opary štípance a vyrážky

Stačí kamenec namočit do studené vody a pak lehce přejíždět po dobu několika sekund problematické místo na pokožce. A je jedno, zda jde o afty, opar, štípanec od hmyzu, akné či jinou vyrážku. Všechno dokáže kamenec zahojit.

A pokud se při vaření třeba spálíte, opět si vemte na pomoc kamenec. I se spáleninami umí totiž kamenec zdárně zatočit.

Skvělý pomocník při holení

Ženy i muži mohou kamenec používat také při holení. Díky svým stahujícím účinkům totiž kamenec funguje jako perfektní péče po holení. Dobře uzavírá póry a zabraňuje zarůstání chloupků, což ocení hlavně ženy, které si holí nohy. Nejenže zabrání zarůstání chloupků, ale také tvorbě nepříjemných vyrážek a pupínků, které se často po oholení nohou objevují. S pupínky na tváři po holení se ale potýkají také muži. Navíc kamenec vám pomůže i ve chvíli, kdy si při holení způsobíte drobnou krvácející ranku.

Jak kamenec používat

Kamenec stačí lehce namočit do vody a poté si jej nanést na místo, které jím chcete ošetřit. Pokud se kamencem snažíte zastavit krvácení, nechte jej přiložený na místě tak dlouho, dokud krvácení nepřestane. V ostatních případech stačí místo lehce přejet. Po aplikaci opláchněte vodou jak kamenec, tak pokožku. Poté stačí už jen osušit a kamenec uložit mimo vlhko. Ideální je na něj mít krabičku.

Obvykle se dá kamenec pořídit ve tvaru kostky, ale k dostání jsou i tyčinky, které oceníte, pokud si chcete vzít kamenec třeba s sebou do práce.

Co se týká ceny, kamenec lze koupit za 50 korun i klidně pětistovku. Rozdíl je v tom, zda je vyrobený z jednoho kusu nebo jen slisovaný z několika menších krystalků. Ty slisované se mohou po čase začít loupat. Vzledem k tomu, že kamenec vám vydrží opravdu douho, je lepší investovat nějakou tu korunu navíc a pořídit si kvalitnější kousek. Dále čtěte: Máte v těle drobné parazity? Udělejte si jednoduchý test.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte s námi za hranice všedních dní

Je čas vyskočit z gauče a rozhlédnout se po krajině. Vyrazte...

Drsná a tragická města na naší planetě, kde vám bude...

Je čas na toulky podzimní přírodou. Pročistěte si hlavu na...

Odvážné a unikátní skvosty. Každý jiný, ale všechny...

Zemička sice malá, ale nesmírně krásná. Úžasná místa v...

Turisty neobjevený ráj. Malebný ostrov, kde se zastavil čas

Zavřít reklamu