Kosmetická vychytávka, která pomůže nejen s opary či akné. Kamenec se používá od nepaměti

Krása 17. ledna 2020 | 10:46 — nov
Byly doby, kdy kostka kamence připomínající kus ledu byla snad v každé koupelně. Často tento minerál používali muži po holení. Kamenec toho ale umí daleko víc a využít jej mohou i ženy. Je proto škoda, že v posledních letech upadl v zapomnění.
Další 3 fotografie v galerii
Kamenec se vám osvědčí nejen při holení / Internet

Kamenec je minerál – síran hlinitodraselný. Má velmi pozitivní vliv na pokožku, proto je oblíbeným produktem v přírodní kosmetice. Je čistě přírodní, neobsahuje žádné chemikálie či aromata. Má uklidňující a antibakteriální účinky. Používá se jako přírodní antiperspirant. Kamenec dokonce používali už staří Egypťané více než 2 000 let před naším letopočtem.

Na co vše je kamenec dobrý?

  • Má silně stahující účinky na kůži, tudíž spolehlivě zastavuje drobná krvácení, například po holení.
  • Funguje jako antiperspirant, čili omezuje pocení. Navíc neutralizuje pachy vytvářené potem.
  • Zjemní pleť příznivým pH (zabraňuje vzniku akné).
  • Spolehlivě odstraní bolest i otok při bodnutí hmyzem (komárem, včelou i vosou).
  • Působí jako spolehlivá prevence zánětům pokožky (působí antibakteriálně).

Zbaví pachu v podpaží i v botách

Kamenec dokáže mírně stáhnout potní žlázky. Sice to nezabrání úplnému pocení, ale díky tomu, že dokáže rozložit pachové bakterie, pot nezapáchá. Navíc je velmi šetrný k vaší pokožce, takže si tento přírodní antiperspirant mohou dopřát i citliví jedinci. Každý také určitě ocení, že působí dlouhou dobu, takže častá aplikace není nutná.

Pozitivní vlastnosti kamence využijete i jinak. Lidé si dříve dávali kamenec také do bot, protože skvěle funguje proti nadměnému pocení a zápachu nohou. A když si kamencem budete pravidelně potírat chodidla nebo dlaně, vyvarujete se také nejrůznějším plísňovým onemocněním.

Afty, opary štípance a vyrážky

Stačí kamenec namočit do studené vody a pak lehce přejíždět po dobu několika sekund problematické místo na pokožce. A je jedno, zda jde o afty, opar, štípanec od hmyzu, akné či jinou vyrážku. Všechno dokáže kamenec zahojit.

A pokud se při vaření třeba spálíte, opět si vemte na pomoc kamenec. I se spáleninami umí totiž kamenec zdárně zatočit.

Skvělý pomocník při holení

Ženy i muži mohou kamenec používat také při holení. Díky svým stahujícím účinkům totiž kamenec funguje jako perfektní péče po holení. Dobře uzavírá póry a zabraňuje zarůstání chloupků, což ocení hlavně ženy, které si holí nohy. Nejenže zabrání zarůstání chloupků, ale také tvorbě nepříjemných vyrážek a pupínků, které se často po oholení nohou objevují. S pupínky na tváři po holení se ale potýkají také muži. Navíc kamenec vám pomůže i ve chvíli, kdy si při holení způsobíte drobnou krvácející ranku.

Jak kamenec používat

Kamenec stačí lehce namočit do vody a poté si jej nanést na místo, které jím chcete ošetřit. Pokud se kamencem snažíte zastavit krvácení, nechte jej přiložený na místě tak dlouho, dokud krvácení nepřestane. V ostatních případech stačí místo lehce přejet. Po aplikaci opláchněte vodou jak kamenec, tak pokožku. Poté stačí už jen osušit a kamenec uložit mimo vlhko. Ideální je na něj mít krabičku.

Obvykle se dá kamenec pořídit ve tvaru kostky, ale k dostání jsou i tyčinky, které oceníte, pokud si chcete vzít kamenec třeba s sebou do práce.

Co se týká ceny, kamenec lze koupit za 50 korun i klidně pětistovku. Rozdíl je v tom, zda je vyrobený z jednoho kusu nebo jen slisovaný z několika menších krystalků. Ty slisované se mohou po čase začít loupat. Vzledem k tomu, že kamenec vám vydrží opravdu douho, je lepší investovat nějakou tu korunu navíc a pořídit si kvalitnější kousek. Dále čtěte: Máte v těle drobné parazity? Udělejte si jednoduchý test.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Golfský proud výrazně zpomalil. Pro Evropu to může mít katastrofální následky

Pravidelné vytírání podlah dá pořádně zabrat. Pořiďte...

Vytáhněte zazimované muškáty. I zažloutlé a neduživé...

Staré džíny je škoda jen tak vyhodit. Jednoduše je...

Spaní na zemi na matraci má své příznivce i odpůrce. Víme,...

Blíží se čas pro jarní výsadbu česneku. Nemůžete sice...

Pořiďte dětem originální zvířátko. Péče o potemníka je...

Zavřít reklamu