Francouzský styl je v módním světě často kopírován. Prozradíme vám tajemství tamních šarmantních žen

Móda 26. listopadu 2020 | 08:50 — Klára Sanders
Francouzské ženy jsou šarmantní a elegantní za každé situace a francouzský styl bývá často v módním světě vyzdvihován i kopírován. Nechte se i vy inspirovat jejich uvolněným postojem k módě.
Další 2 fotografie v galerii
Francouzský styl bývá často v módním světě vyzdvihován i kopírován / Depositphotos

Francouzské ženy jsou sebevědomé a umí se prodat. I to je základem jejich elegance a šarmu. Nejedna z nás obdivuje jejich styl. Ony moc dobře vědí, že když správně vyberou doplňky, model vynikne. Jsou v tom nepřekonatelné. Dokážou oblečení, šperky, boty, šátky, klobouky, brýle a kabelky poskládat s takovou noblesou a lehkostí, že se výsledný dojem stává nepopsatelnou pastvou pro oči. Poodkryjme jejich tajemství a inspirujme se.

Nehrají si na to, co nejsou

Francouzky mají v sobě přímo zakódované, že nebudou vypadat mladší, když se po čtyřicítce budou oblékat jako teenager. Nebudou štíhlejší, když se navléknou do oblečení o jedno nebo dokonce víc čísel menší (tzv. americký trend), než jim náleží. A rozhodně nezvýší svůj sex-appeal, když jim bude končit sukně těsně pod zadečkem a současně budou mít top s hlubokým výstřihem a boty na jehlách. Umí namixovat ten pravý koktejl přitažlivosti. 

Důležité jsou barvy, zpracování a materiály

Jejich kouzlo spočívá i v tom, že nejsou uniformní. Módní styly uzpůsobí svému naturelu a osobnosti. Dávají přednost kvalitním materiálům a perfektnímu zpracování. Žádný kousek oblečení nepůsobí jako beztvarý pytel. Je to dané tím, že modely jsou propracované do nejmenšího detailu a nepostrádají nápad. Ostatně i termín „haute couture“ (čti: ót kutýr) znamená vysoká krejčovská móda a řemeslná zručnost. Ovlivňují světovou módu, nejznámější francouzské salony jsou Dior, Chanel, Cardin a další. Modely jsou obvykle navrženy tak, že podtrhují ženskost, tj. siluetu. Šátky jsou  hedvábné, boty i kabelky kožené. Převládá minimalismus a nikdy nechybí určitá rafinovanost. Francouzské ženy preferují barevné ladění „faux camaieux“ (fó kamajé), tedy mix studených a teplých tónů stejné barvy. Křiklavé, zářivé barvy oblečení nedominují, jsou jen doplňkové a velmi upozaděné, vidíte je na modelu jen ojediněle.

Šátek či šála je nezbytností

K francouzskému looku neodmyslitelně patří šálky a šátky, které dolaďují modely. Vážou se kolem krku na nesčetně způsobů, nebo si jimi zahalují a zdobí vlasy. Kouzelně vypadají šaty bez ramínek, kde právě šifonový šál je může nahradit, stačí ho v přední nebo zadní části přichytit broží. Hedvábné šátky dokážou klasický kostým nebo pouzdrové šaty přeměnit v naprostou módní lahůdku. Stačí sedm dobře vybraných šátků a originální bižuterie a je na světě pro každý den v týdnu jiný kostým či šaty. K charakteristickým pokrývkám hlavy patří barety, které dokonale barevně souzní s ostatním oblečením. Psali jsme také: Mezi kabelkami existují basic kousky, které musíte mít

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Bouřky mohou být nebezpečné. Proč byste měli vynechat sprchování a mytí nádobí během bouřky?

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu