Jak zamaskovat bříško či zmenšit boky. Správně zvolené oblečení vám pomůže schovat přebytečná kila

Móda 16. února 2021 | 08:29 — Klára Sanders
Vzhledem k vánočnímu hodování má na začátku roku mnoho z nás pár kilo navíc. Mnoho lidí s kilogrami z vánoc bojuje až do teď. Naštěstí existuje pár triků, které vám pomohou zakrýt pár kilo navíc. Stačí jen trochu kouzlit s oblečením.
Další 4 fotografie v galerii
Vyzkoušejte kouzlo s oblečením, které vás dokáže zeštíhlit prakticky hned / Depositphotos

Většina z nás přes svátky trochu přibere. Mnohdy to není ani tak způsobené přejídáním se, jako spíše tím, že si člověk prostě po tom celoročním shonu sedne takzvaně na zadek a odpočívá. K tomu nějaké to cukroví a sklenička alkoholu navíc.

Podle lékařů je prý běžné, že člověk během svátků přibere i tři kila. Nicméně shodit je už zase tak snadné není. Vyzkoušejte kouzla s oblečením, které vás dokáže zeštíhlit prakticky hned.

Barvy a doplňky

Je všeobecně známo, že tmavé barvy zeštíhlují. Ale i jiné barvy mají tuto schopnost, obzvlášť, pokud zvolíte jednobarevné oblečení. Tuto jednotvárnost pak rozbijte barevnými doplňky. Ale i tady buďte opatrní. Nevhodný výběr doplňků může postavě uškodit. Vyhýbat byste se měli malým šperkům, které opticky zvětšují zbytek těla. I kabelky mají tuto vlastnost, rozhodně volte větší, vedle kterých budete naopak vypadat menší vy. Pokud si netroufáte na žádný experiment, vezměte si na pomoc šátek. 

Maskování bříška

Kalhoty s nízkým pasem nebo dokonce bokovky často způsobí, že vaše bříško vypadá větší, než ve skutečnosti je. Je to proto, že lem kalhot tělo nepřirozeně přiškrtí v té nejširší oblasti namísto nejužší, a tím postavu nehezky zdeformuje. Takže pokud vás trápí větší bříško, pořiďte si kalhoty s vysokým pasem, který naopak poskytne bříšku oporu, a tím ho opticky zmenší. Pokud dáváte přednost šatům, zvolte zavinovací střih. Díky zavinování na břiše totiž nařasená látka bříško bez problémů schová a vytvoří iluzi bezchybné postavy. Skvělou volbou jsou sukně áčkového střihu. Prospěje vám, pokud sukně bude alespoň lehce skládaná. Sklady v oblasti bříška totiž postavě úžasně lichotí.

Opticky zmenšete zadek 

Větší zadeček nejlépe zamaskují tmavé džíny s rovným střihem. Zapomeňte na úzký střih či ten, který se zužuje směrem ke kolenům. V tomto případě se ale vyhýbejte kalhotám s vysokým pasem a ozdobami na kapsách. Co se týče sukní, volte áčkový střih. Díky tomu, že se sukně rozšiřuje do tvaru písmene A, výborně schová i případné větší boky. S topem, který zastrčíte dovnitř sukně, vytvoříte perfektní ženskou siluetu ve tvaru přesýpacích hodin.

Boky a stehna

Jestli vás trápí širší boky a stehna, zeštíhlíte je topy a svetříky v prodloužené délce, které budou sahat až pod boky. Zapomeňte na minisukně, šortky či kalhoty, které se zužují směrem dolů. Naopak midistřih sukně zúží pas a zakryje boky. Výrazná barva navíc strhne pozornost a černé doplňky zamaskují další případné nedostatky. A dobře střižená kožená bunda je výhra vždycky. Pokud máte dlouhé štíhlé nohy, pak je tento look pro vás. Psali jsme také: Tunika je univerzální kousek oblečení, který sluší každé postavě

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nový výzkum naznačuje, že lidský mozek pracuje velice podobně jako kvantový počítač

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu