Dětské vlhčené ubrousky bez chemie si jednoduše vyrobíte doma

Děti 17. března 2021 | 10:06 — Klára Sanders
Dětské ubrousky jsou v dnešní době téměř nezbytnou záležitostí. Maminky je používají při přebalování, hygieně i při jídle. Bohužel i taková věc, jako jsou dětské ubrousky, může obsahovat chemikálie. Zkuste si vyrobit dětské ubrousky doma a budete mít 100% jistotu, že jsou bez chemikálií.
Další 4 fotografie v galerii
Bohužel i taková věc, jako jsou dětské ubrousky, může obsahovat chemikálie / Depositphotos

Dětské vlhčené ubrousky jsou dnes součástí vybavení téměř každé maminky. Vlhčené ubrousky ve velké míře obsahují látky, jež jsou pro tělo v malém množství neškodné, ale v ubrouscích můžete najít i látku jako metylizotiazolin, která sice není zakázaná, ale může vyvolat alergii. Podobně je na tom i látka fenoxyetanol, která u miminka může způsobit akutní dermatitidu. Na etiketách kupovaných výrobků se nikdy nedočtete, v jakém přesném množství jsou tyto chemikálie v ubrouscích obsaženy. My vám ale poradíme, jak jednoduše vyrobit vlastní, zdravotně nezávadné.

Ubrousky s olejíčkem

Připravte si uzavíratelnou dózu. Může to být třeba krabička na svačiny nebo i box od kupovaných dětských vlhčených ubrousků. Pak si přinesete ještě dětský sprchový gel a olejíček. Ten může být jak dětský, tak i jiný esenciální, například měsíčkový, mandlový, levandulový. A poslední věc, kterou budete potřebovat, jsou papírové ubrousky nebo silnější toaletní papír. Ale může to být i separační plena.

Postup

Do misky si nalijte hrneček převařené teplé vody. Do vody nalijte lžičku dětského sprchového gelu a lžičku dětského oleje. Celou směs promíchejte. Potom si vezměte ubrousky i s hnědou ruličkou uvnitř, které si zkraťte tak, aby se vešly do krabice a hlavně, aby se dalo zavřít i víčko. Potom doslova namačkejte ubrousky do krabičky a polijte je hotovou směsí. Dvě minuty počkejte, než se ubrousky, a hlavně hnědá rulička uvnitř ubrousků nacucá tekutinou. Ruličku pak vyndejte. Vlhké ubrousky v krabici vydrží klidně i měsíc.

Tip na závěr

Místo vody můžete použít i uvařený heřmánkový čaj (v tomto případě ale dbejte na to, aby byl skutečně kvalitní). Sáček od něj určitě nevyhazujte. Dá se použít třeba na čištění nádobí. A pokud si místo oleje dáte do vody olejový odličovač, máte odličovací ubrousky za pár korun! Psali jsme také: Jak správně pečovat o dětské vlásky

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Adam Mišík na někoho působí odtažitě, ve skutečnosti je ale bezprostřední a nesmírně přívětivý

Plánujete malovat kraslice nebo barvit vařená vajíčka? S...

Jak ochránit meruňky proti mrazům? Přichází prudké...

Nejzdravější káva je filtrovaná, shodují se studie. Může...

Peugeot slaví 130 let závodění. Fascinující výstava...

Březen je ideální čas na jarní restart trávníku:...

Jaro je ideální čas na přípravu zahrady: Přilákejte...

Zavřít reklamu