Neutrácejte za drahé preparáty. S detoxikací vám pomůže jednoduchá bylinková polévka

Zdraví 18. dubna 2021 | 11:00 — Marcela Plachá
Některé rostliny jsou tak obyčejné, že je zcela přehlížíme a raději si kupujeme exotické doplňky stravy. Přitom by stačilo natrhat si hrst rostlin před domem... Bývají plné živin a pomohou i s hubnutím.
Další 3 fotografie v galerii
Jednoduchá bylinková polévka pomůže s detoxikací / Depositphotos

Pálivá kopřiva

Úplně obyčejná, plevelná a přitom zázračná a velmi podceňovaná kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) je proslulá hlavně svou pálivostí a pomáhá při léčbě revmatismu. Známá je také jako účinná složka šamponů.

V lidovém léčitelství se kopřiva používá pro léčbu alergie, astmatu, aterosklerózy, cukrovky, zánětů, ale i pro podporu hubnutí či jako prevence mrtvice a ochrana srdce.

Doplní minerály

Kopřiva je hojně využívána i jako lék pro podporu vylučování a činnost metabolismu, jako zdroj vitamínů a minerálních látek pro imunitu a dobrou činnost ledvin, jako diuretikum, antiseptikum, bylinka pro kožní obtíže i do kosmetických přípravků.

Pro svůj obsah zeleného barviva – chlorofylu, podporuje metabolismus, působí skvěle na střevní peristaltiku a tím ovlivňuje trávení a správné a zdravé vyprazdňování. Prospěšná je při zánětech močového měchýře. Díky obsahu železa je velice důležitá pro krvetvorbu, působí blahodárně i při psychickém zatížení i při fyzickém vyčerpání.  

Léčivé jsou nejen listy

Zajímavé je, že kopřiva se nedá příliš pěstovat, roste si, kde chce. Je významným indikátorem půdního dusíku. Stačí jen prostě vyrazit do přírody a na louce i kolem chat a dalších usedlostí na ni narazíte. Jde o vytrvalou rostlinu. Suší se celá rostlina. Listy je nejlépe odstranit až po usušení. I když se čerstvé rostliny považují za mírně toxické, tak z nich usušením nebo varem tyto látky vyprchají. Nať s listy je možné sbírat před květem, nejdříve v období dubna a pak postupně až do konce září. Později se sbírají její kořeny.

Kopřivová polévka

Umyjte 150 g mrkve, 150 g brambor a 150 g celeru, nakrájejte a krátce povařte do měkka. Na závěr přidejte lžíci másla a velkou hrst kopřivových listů (měly by se jen spařit, ne vařit). Poté rozmixujte a dochuťte smetanou a solí. Tato polévka je ideální zejména pro jarní dny, kdy mají kopřivy čerstvé lístky. Ozdobit ji můžete pampeliškami, které jsou také velmi podceňovanými léčivkami. Více o pampeliškách jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čtyřnásobná maminka a hvězda seriálu Četnické humoresky Alena Antalová podstoupila liposukci

Pokud netoužíte po balkoně plném květin, zkuste na něm...

Vzácná kočka s podivným vzhledem. Lykoi má podle chovatelů...

Kdo miluje domácí uzené, může si na zahradu pořídit...

Špičák, zákrsek, polokmen či čtvrtkmen. Zorientujte se ve...

Málokteré dítě si rádo uklízí pokoj. Zkuste mu dát...

Majitelé veteránů a sběratelé jsou pro automobilky...

Zavřít reklamu