Botox nejen proti vráskám. Pomůže také s nadměrným pocením nebo skřípáním zubů

Ostatní 23. května 2021 | 10:03 — Anna Novotná
Nikoho asi nepřekvapí, že se botulotoxin těší velké oblibě v boji proti mimickým vráskám i proti nadměrnému pocení. Ovšem to není zdaleka vše, co dokáže!
Aplikací botulotoxinu do žvýkacích svalů dojde k jejich oslabení a ke skřípání zubů vůbec nedojde / Depositphotos

Samozřejmě, nejčastěji se využívá jako účinná prevence mimických vrásek. Nic nefunguje tak spolehlivě jako právě botulotoxin, který i ve velmi malé dávce umí dočasně „vypnout“ nejvíce namáhané mimické svaly a předcházet tak vzniku i prohlubování vrásek. Nebojte se, o přirozenou mimiku vás nepřipraví, je-li aplikován odborníkem ve správném množství a na správném místě.

Podobně nenahraditelným pomocníkem je i při nadměrném pocení. Správně aplikovaný botulotoxin zabrání převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy a tím výrazně omezí nebo úplnému zastaví nežádoucí pocení v ošetřeném místě.

Tímto však výčet jeho možností využití v estetické medicíně, a nejen v ní, zdaleka nekončí.

Po čem nejen ženy nejvíc touží?

Každý z nás je jiný, a proto nás trápí různé problémy a nedostatky. Co jeden vůbec neřeší, považuje druhý za velký problém, a naopak. „Často třeba u klientů řeším mírný pokles obočí, příliš odhalující úsměv, pomerančovou kůži na bradě, ustupující bradu či pokleslé koutky úst právě aplikací botulotoxinu,“ prozrazuje specialistka na korektivní, estetickou a anti-agingovou medicínu MUDr. Zuzana Macková. A jak třeba takový zákrok snižující linii úsměvu vypadá? „Botulotoxin se aplikuje nad horní ret do přesně určeného místa. Tím zajistíme, že se ret při úsměvu posune tak, aby nedošlo k odhalení dásní,“ vysvětluje MUDr. Zuzana Macková.

O čem jste možná ani nevěděli?

Dalším důkazem, že botulotoxinem lze vyřešit opravdu velké množství drobných nedokonalostí, je možnost jím pozvednout špičku nosu, zeštíhlit či pozvednout uvadající spodní část obličeje. „V případě, že aplikujeme botulotoxin do svalu na krku (platyzmy) poskytneme lifting dolní části obličeje. Chceme-li zeštíhlit obličej aplikujme ho do žvýkacího svalu,“ popisuje jednotlivé MUDr. Zuzana Macková. Jedná se o miniinvazivní ošetření, která jsou díky použití anestetického krému zcela bezbolestná a zvládnete je klidně během polední pauzy.

Trápí vás skřípání zubů?

Pak byste to neměli brát na lehkou váhu. Skřípání zubů neboli bruxismus může mít za následek zbroušení či odštípnutí zubů, které jsou pak citlivější a mohou bolet. V horších případech se může objevit i bolest čelisti, krku, obličeje nebo dokonce i ucha. Řešit můžete tento problém různě. V případě, že je na vině psychika, je dobré docházet na terapie. Nicméně je to běh na dlouhou trať. Zubaři vám v rámci léčby doporučí chránič zubů nebo dlahu, aby nedocházelo k jejich poškození. Ovšem nejde zrovna o příjemnou záležitost. Existuje však i další možnost. „Aplikace botulotoxinu oslabí žvýkací svaly a ke skřípání zubů vůbec nedojde,“ říká MUDr. Macková z Kliniky Yes Visage. Jakému řešení dáte přednost, je už jen na vás.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete od března vyrazit

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Zavřít reklamu