Chyby, které dělají ženy při odličování a škodí tak své pleti

Krása 21. listopadu 2018 | 09:35 — Monika Moorová
Je pro vás perfektní vizáž důležitá, ráda se líčíte a zajímáte se o stav vaší pleti? Pak byste měla vědět, že špatným odličováním můžete napáchat mnoho škod. Některé chyby v odličování jsou důvěrně známy, jiné jste možná ani netušila. Toto jsou nejčastější z nich.
Další 4 fotografie v galerii
Správné odličování je pro pleť velmi důležité / Shutterstock

Krásně se nalíčit a vyrazit do ruchu velkoměsta, to je každodenní rutina nejedné ženy. A přiznejme si, na vkusně nalíčenou ženu, která umí make-upem podtrhnout své klady a zakrýt nedostatky, je zkrátka vždy krásný pohled. Jenže ještě důležitější než se umět nalíčit, je umět se správně odlíčit. Pojďme se nyní podívat na to, co mnoho žen dělá stále dokola špatně. Možná mezi ně totiž patříte.

Neodličujete se

Největší prohřešek, kterého se můžete dopustit je, že se neodličujete vůbec – respektive se odličujete až ráno těsně před tím, než na obličej nanesete další vrstvu make-upu. Vaše pleť je tak celou noc uzavřená, póry nemohou dýchat, protože jsou zanesené vrstvou líčidel a stav pleti se trvale zhoršuje. Nehledě na to, že veškeré nečistoty, které se na vaší tváři za den nashromáždily, nasákne povlak vašeho polštáře.

Špatná volba odličovače

Nekupujte odličovače jen podle toho, jakou mají barvu, lahvičku, nebo jak voní. Stejně jako u šamponů na vlasy je potřeba řídit se úplně něčím jiným, a to typem vaší pleti. Pokud máte normální až mastnou pleť, sáhněte po gelu či pěně na odličování. Suchá pleť uvítá čistící mléko a ženy s citlivou pletí by měly vybírat z řady micelárních vod. Všem typům pleti pak vyhovují odličovací oleje, a ano, i těm s mastnou pletí.

Okolo očí v opačném směru

Odličování očí je kapitola sama o sobě. Nejen, že vyžaduje jinou kosmetiku, ale navíc i konkrétní postup. Správně by se oči měly odličovat směrem od vlasů k nosu, tedy od vnějšího koutku oka k vnitřnímu – nikdy ne naopak! Opačný postup totiž vede k vytahování vrásek a předčasnému stárnutí pleti. Obzvlášť na voděodolné řasenky, rtěnky a další líčení je vhodné mít speciální dvousložkový odličovací přípravek, který líčidla odstraní efektivně, ale zároveň šetrně. Více jsme o tématu odličování psali zde.

Příliš hrubé odličování

Mnoho žen se každý den odličuje micelární vodou, ale nevolí zrovna správný postup. Pokud i vy použijete jeden tamponek, na který nanesete trochu odličovacího přípravku, na odlíčení celého obličeje, je na čase to změnit. Odličovací tampon nejprve namočte pod tekoucí vodou a v ruce lehce vyždímejte. Pak na něj naneste trochu micelární vody a lehce přejíždějte po obličeji. Nepoužívejte přitom žádný tlak, žádná místa nedrhněte. Použijte tolik tamponků, kolik bude třeba. Pleť bude odlíčená až ve chvíli, kdy po bude tampon po přejetí celého obličeje čistý.

Odloupávání řasenky

Pokud chcete mít krásné dlouhé a husté řasy, je nutné se zbavit jednoho obrovského zlozvyku, kterým je sloupávání maskary z řas nehty. Řasenky je zakázáno zbavovat se jiným způsobem, než kvalitním odličovačem. Naneste jej na vatový tampon, který následně přiložte na řasy, párkrát na něj poklepejte a poté lehce přitlačte a setřete směrem dolů po růstu řas. Totéž opakujte, dokud nejsou oči perfektně odlíčené.

Špatný pleťový krém

Důležité také je, co na odlíčenou pleť následně nanesete za krém. Pokud použijete takový, který se naprosto nehodí k vašemu typu pleti a navíc nebude řešit aktuální potřeby či problémy vašeho obličeje, můžete tím zazdít i dokonalou odličovací péči. 

Extra tip

Pokud jste přes noc mimo domov a nechce se vám vozit veškerou kosmetiku, pořiďte si alespoň odličovací ubrousky či tamponky. I zde máte na výběr mezi prostředky pro suchou, mastnou, normální, smíšenou či citlivou pleť a můžete je mít vždy po ruce. O tom, co zabírá na akné, jsme psali před časem.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu