Pecky z třešní nevyhazujte do koše. Poradíme, jak je výborně využít

Ostatní 17. července 2019 | 10:43 — Ilona Cílková
Třešně jsou zralé, a tak už se v nejedné domácnosti rozvoněla třešňová bublanina, na níž si pochutná snad každý milovník zákusků. Stačí třešně odpeckovat, pecky vyhodit do koše. Ale to je největší omyl, který můžete udělat. Pecky rozhodně do koše nepatří!
Dalších 5 fotografií v galerii
Proč nikdy nevyhazovat pecky z třešní? / Shutterstock

Předpokládáme, že i vy je vyhazujete, protože jste ještě nepřišli na žádný způsob jejich využití ve své domácnosti. Proto to dnes napravíme a řekneme vám, proč naše babičky pecky nikdy nevyhazovaly, ale nechávaly je vysušit na slunci.

Třešňový polštář

Pecky rozložte na papírovou nebo bavlněnou utěrku a nechte je vysušit na slunci, popřípadě je dejte vysušit do trouby. Peckami z třešní naplňte bavlněný pytlík a vyzkoušejte jeho zahřívací nebo chladivé účinky.

Sáček s třešňovými peckami je mnohem lepší a rozhodně výrazně levnější než kupované chladivé pytlíky, které jsou určeny k zmírňování bolesti. Třešňové pecky se jednoduše přizpůsobí bolavému místu a jsou tedy i účinnější než gelové sáčky. Jak použít třešňový polštářek? Sáček můžete použít hned dvěma způsoby.

Hřejivý polštářek

V tomto případě ho dejte ohřát do mikrovlnné trouby, do trouby, na slunce nebo na radiátor. Takto předehřátý třešňové pytlík můžete použít při menstruačních bolestech, bolestech hlavy, na zmírnění bolesti při odřeninách nebo modřinách. Zahřátý pytlík vám bude také nápomocný při zánětu ucha, ucpaných dutinách a pod.

Chladivý polštářek

Druhou možností je vložit sáček na chvilku do ledničky nebo mrazničky a následně ho použít na zmírnění bolesti, například při podvrtnutí kotníku, natažení svalů a pod.

Vhodné i pro miminka

Ohřátý polštářek s peckami z třešní můžete použít i tehdy, když vaše miminko trápí koliky nebo je neklidné a nechce usnout. Pouze je nutné sáček pořádně zajistit, aby se mrňous nedostal k jeho obsahu.

V případě bolestivého bříška přiložte ohřátý pytlík na bříško. Při neklidu zase přiložte ohřátý sáček na zádíčka miminka. Uvidíte, jak rychle se uklidní a usne během několika minut. (Dále čtěte: Slivovice jako lék. Jak ji účinně konzumovat).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit...

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Zavřít reklamu