Česnek je jedním z nejúčinnějších přírodních antibiotik. Skvělé účinky má i na pleť
Neocenitelnou vlastností česneku je jeho silné antibiotické působení, které má na svědomí látka alicin, která ničí jak viry, tak bakterie. Česnek je proto zcela po právu jedním z nejúčinnějších přírodních antibiotik.
Víte, že česnek můžete použít jinak než v kuchyni? Je to potravina, která je bohatá na živiny, proto si z něj můžete vytvořit i pleťovou masku. Poradíme vám, jak na to.
Česneková maska pro všechny typy pleti
Suroviny
- 3 stroužky česneku
- 3 polévkové lžíce medu
- 3 lžíce bílého jogurtu
Postup:
Rozetřete česnek a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Pořádně si pleť vyčistěte a následně na ni aplikujte tento česnekový zázrak. Vyhněte se oblasti očí, protože česnekové sloučeniny mohou být dráždivé. Masku naneste i na krk a dekolt a nechte působit 15 až 20 minut. Poté opláchněte studenou vodou a pokožku nakrémujte. Abyste dosáhli pozitivní výsledky, tak masku používejte 2 nebo 3krát týdně.
Účinky masky
Česneková maska se dlouhodobě používá na podporu buněčné regenerace kůže. Česnek obsahuje vysoký podíl antioxidantů a zvlhčujících látek, včetně aktivní složky - alicinu.
Alicin má protizánětlivé a antibiotické účinky, které po vstřebání se do pokožky zabraňují projevu alergií a šíření bakterií. Tato složka, spolu s vysokou koncentrací vitamínů a minerálů, poskytuje pokožce ochrannou bariéru proti slunečnímu záření a ostatním nástrahám životního prostředí.
Jeho léčivá a regenerační síla přispívá k eliminaci nedokonalostí, jako jsou skvrny a jizvy na pleti a také snižuje riziko vzniku předčasných vrásek. Jeho antibakteriální účinky zase léčí akné, usnadňují čištění pórů, a tím i odstraňují černé tečky.
Navíc má exfoliační účinky, které rychle odstraňují odumřelé buňky. Dokonce zmírňuje příznaky dermatitidy, reguluje tvorbu kožního mazu, reguluje pH pokožky, hydratuje suchou pokožku, zmírňuje ekzém a snižuje riziko vzniku rakoviny kůže. Dále čtěte: Chcete mít nádhernou pokožku? Postačí vám jedna běžná potravina.