Krátké vlasy rozhodně nesluší každé ženě aneb jak vybrat účes, který vám perfektně sedne

Krása 27. prosince 2019 | 18:55 Anna Novotná
Chtěly byste změnit svůj účes, ale nevíte, jaký by se k vám hodil? Máte strach, že se necháte od kadeřnice ostříhat a nový účes vám nebude vůbec slušet? Vyberte si jej podle tvaru svého obličeje, abyste měly jistotu, že vám bude sedět.
Dalších 12 fotografií v galerii
Pokud máte oválný tvar obličeje, hodí se k vám většína účesů / Depositphotos

Pokud si nejste jistá, jaký máte tvar obličeje, postupujte následovně. Udělejte si culík, aby vám u obličeje nepřekážely vlasy. Přitiskněte svůj obličej k zrcadlu a obkreslete jej třeba s pomocí rtěnky. Díky tomu lépe odhadnete, jaký tvar obličeje máte.

Kulatý tvar obličeje

Kulatý obličej je nutné opticky zúžit. Z toho důvodu vám nebudou slušet krátké vlasy, které by tvar vašeho obličeje ještě podpořily. Měly byste se vyhnout účesům, které budou velmi objemné a končit v oblasti vaší brady. Hodit se k vám budou polodlouhé a dlouhé střihy. Nemusíte se bát ofiny, ale neměla by být zcela rovná. Budou vám sedět účesy, které z části zasáhnou do vašeho obličeje několika pramínky.

Oválný tvar obličeje

Pokud máte oválný tvar obličeje, můžete se radovat. Jde o nejběžnější typ obličeje, ke kterému se hodí většina účesů. Nemusíte se bát experimentovat a ostříhat se zcela na krátko, budou vám slušet dlouhé i polodlouhé vlasy. Nemusela by se k vám hodit akorát rovná ofina a pěšinka. Slušet vám budou i objemné účesy, řídké a rovné vlasy by váš obličej zbytečně zúžily. Nebojte se nadýchaných účesů a vln. Můžete zkusit extravagantní střih a nemusíte se bát, že vám nebude slušet.

Srdcovitý tvar obličeje

Lidé se srdcovitým tvarem obličeje mají velké čelo a zúženou čelist. Cílem střihu vlasů je, aby opticky zmenšil čelo a rozšířil dolní čelist. Nesnažte se skrývat čelo ofinou, protože by naopak vyniklo. Ideálně si nechte vlasy po ramena. Postupně sestříhané konečky vám pomohou rozšířit bradu. Nebojte se účesů s vlnami, ale s velkým objemem to nepřehánějte.

Hranatý tvar obličeje

Lidé s hranatým tvarem obličeje mají podobně stejnou šířku čelisti a čela. Cílem účesu je, aby vám zjemnil výrazné rysy. Vhodné pro vás budou extravagantní a asymetrické účesy. Vlasy na jedné straně můžete mít delší nebo kratší než na druhé. Asymetrie odvádí pozornost od vašich ostrých rysů v obličeji.

Bude vám slušet objemný sestřih. Nemusíte se bát krátkého účesu. Pokud byste chtěly mít ofinu, nechte si ji ustřihnout ze šikma. Rovná pěšinka rozhodně není nic pro vás.

Co dalšího rozhoduje

Samozřejmě účes není jen o tvaru obličeje, záleží i na věku a kvalitě vlasů, typu postavy, stylu oblékání. Dále je dobré zvážit, zda se k účesu budou nosit brýle. Objem účesu a dojem asymetrie například opticky zařídí melír. Vyberte si účes dle tvaru obličeje a následně se poraďte se svým kadeřníkem. Dále čtěte: Prodlužování řas se stále těší oblibě. Má to ale i vážná rizika, o kterých se moc nemluví.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Badatelé objevili v hloubce sedmi kilometrů vrak ztraceného amerického torpédoborce

Jak vyhnat mravence ze zahrady i ze skleníku. Skvěle fungují...

Vypěstujte si sladká, voňavá rajčata, plná chuti. Stačí...

Dopřejte si bohatou úrodu sladkých melounů. Potřebují...

Jak dosáhnout rekordní úrody a velikosti brambor? Stačí ve...

Borůvky na zahradu i terasu. Klíčový je výběr správné...

Pěstujte hortenzie jako profesionál. Odmění se vám bohatou...