Omladit svou tvář můžete různými způsoby. Dokonce i pomocí vlastního tuku

Krása 09. května 2020 | 18:17 — nov
Omladit svou tvář dnes můžete různými způsoby za pomoci výplní, botoxu, niťového liftingu, faceliftu či lipofillingu neboli díky vlastnímu tuku. Záleží na vás, jakou cestou se rozhodnete jít.
Další 2 fotografie v galerii
Zmírnit vrásky můžete i díky tuku / Pixabay

Velkou výhodou lipofillingu je, že nejen získáte mladistvější vzhled, ale zároveň i postavu snů. Trápí vás větší boky, bříško či stehna? Ideální, využijte nechtěný tuk k omlazení vaší tváře! Během jednoho zákroku se tuk z problematických partií díky liposukci odsaje a aplikuje se tam, kde vám bude naopak slušet. Chcete se dozvědět více? Vyzpovídali jsme pro vás MUDr. Andreu Musilovou, které má nemalé zkušenosti právě s touto stále populárnější metodou.

1. Co je to lipofilling?

Jedná se o přenosu tuku z jednoho místa na druhé, například z oblasti stehen do oblasti obličeje. Získaný tuk se však může využít k modelaci i jiných partií jakou jsou třeba prsa či zadeček.

2. Pro koho je tato omlazující metoda vhodná?

Prakticky pro kohokoli. Nejčastěji ji volí klienti zhruba od 45 do 65 let. A pak všichni, co oceňují, že tuk je tělu vlastní látka. Jen u lidí ve výrazně vyšším věku může nastat problém v jeho uchycení, neboť tkáně už nejsou tak dobře prokrvené. Stav pokožky zhodnotí lékař během vstupní konzultace a na základě ní doporučí vhodnou omlazující metodu.

3. Omlazovací technik je dnes hodně, k čemu lze efekt lipofillingu přirovnat?

Do jisté míry ho lze srovnat s výplněmi kyseliny hyaluronové. Působí však přirozeněji. Kromě vlastního objemu dodá pleti i jiné látky, různé prekurzory, které v kůži už po určitém čase chybí nebo jich je málo. Po zákroku tedy dochází i k regeneraci pokožky. Tohoto efektu se využívá také u léčby jizev. Skvělých výsledků dosahujeme s touto metodou i při omlazení hřebu rukou.

4. Jak samotný zákrok probíhá?

Zákrok lze provést jak v lokální tak i celkové anestezii, záleží na jeho rozsahu a přání klienta. Rovněž časově se může hodně lišit, podle toho jak velké množství tuku budeme potřebovat a kam všude se bude aplikovat. V případě omlazení obličeje tukem to obvykle bývá půl hodiny až hodina. Nejdříve se tuk šetrným způsobem odebere z problematické partie, následně se zpracuje a až pak aplikuje do místa určení.

5. Je efekt omlazení viditelný hned po zákroku?

Ano, ale není definitivní. Vždy je nutné počítat s otokem a modřinkami. Je potřeba nějaký čas na zhojení. Zhruba po dvou měsících bude výsledný efekt definitivní.

6. Jsou nějaká omezení po zákroku?

Omezení jsou minimální. V zásadě stejné jako po liposukci, kdy je třeba nosit kompresivní prádlo. Dále je třeba oblast, kam se tuk aplikoval nestlačovat. V případě omlazení obličeje se například nedoporučuje dva až tři dny se líčit.

7. Je třeba zákrok opakovat?

V zásadě není, ale je to možné. Nicméně podmínkou je, že klient nesmí hubnout v době těsně po zákroku. Tuk by se začal rychle vstřebávat a nedošlo by k žádoucímu efektu.

8. Je dobré nebo vhodné tento zákrok kombinovat i s jinými omlazujícími zákroky estetické medicíny?

Při ošetření obličeje ho často kombinuji s aplikací kyseliny hyaluronové. Lze ho však kombinovat i s různými technikami jako aplikací botoxu, laserem, faceliftem a podobně. Nejlepšího efektu se většinou dosáhne kombinací různých technik a postupů.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam zajít a co prozkoumat?

Plzeňský kraj je jako stvořený na výlety s dětmi. Kam...

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko....

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá...

Místa v Česku, která vás pohladí po duši a vyčarují...

Dokonalá pastva pro oči. Poznejte výjimečná místa v...

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete...

Zavřít reklamu