Správným střihem vlasů si můžeme ubrat až deset let

Krása 27. července 2021 | 08:52 — nov
S dlouhými vlasy se dá nadělat hodně parády, ale popravdě, moc praktické nejsou. Především v létě. Zkuste změnu, která vás navíc opticky omladí o pár let.
Dalších 5 fotografií v galerii
Krátké vlasy mohou mít mnoho podob / Depositphotos

Zkušení kadeřníci vědí, že kratší střihy vlasů mohou ubrat i 10 let. Krátké nebo polodlouhé účesy jsou navíc trendy a hlavně v létě se těší velké oblibě. Módní jsou stále i kadeře, ale zhruba po 35. roku by ženy měly volit spíše kratší sestřihy, které působí svěže a zjemní obrysy obličeje. Opatrnost je na místě pouze v případě, že máte kulatý obličej, pro který jsou vhodnější sestřihy delší. A které účesy jsou in v letošní sezoně?

Každé sluší lob

Pokud si nejste jistí přílišným zkrácením vlasů, zkuste zlatou střední cestu a střih zvaný lob. Je to zkrácenina anglického výrazu „long bob“ neboli dlouhý bob. Vypadá velmi elegantně a žensky. Tento typ účesu opticky zeštíhluje obličej a je vhodný pro všechny typy vlasů od jemných bez objemu až po husté kudrliny. Největší předností lobu je, že sluší každému typu obličeje. Lob lze nosit v rovné i zvlněné verzi. V případě, že máte velmi jemné vlasy, doporučuje se lob ve zvlněné variantě.

Moderní bob

Mikádo neboli bob je trendy již několik let. Kadeřníci jen občas přicházejí s drobnými vylepšeními. Moderní je bob vrstvený nebo střapatý. Ideální je zejména pro vlasy husté, avšak ani na jemných nevypadá k zahození. Bob s delšími prameny vepředu je možností, jak tento klasický účes oživit a dodat mu neotřelý a velmi elegantní vzhled. Prameny vás omladí a budete vypadat živěji. Zajímavé jsou také barevné varianty bobu, především v provedení ombré, sombré, balayage nebo flamboyage.

Vrstvený účes

Někdy se ženy necítí příliš komfortně s krátkými vlasy, zároveň však nechtějí vlasy dlouhé. Ideálním střihem pro ně tedy bude polodlouhý účes. Takzvané vrstvení je jednou z variant, jak omladit vzhled. Tento typ účesu má v oblibě mnoho celebrit. Jednou z nejvýraznějších nositelek vrstveného účesu je herečka Jennifer Aniston známá jako Rachel ze seriálu Přátelé. Čtěte také: Nedopusťte, aby vaše ručníky byly zašedlé, tvrdé či zatuchlé

Na kluka

Jestliže máte jemné vlasy, bude pro vás vhodným řešením krátký sestřih zvaný garcon, který je elegantní a praktický. Tento precizně střižený chlapecký účes orámuje tvář a dá vyniknout jejím jemným rysům. Garcon sluší zejména ženám s trojúhelníkovým nebo oválným obličejem. Tento chlapecký look je ztělesněním sofistikovaného francouzského šarmu, dokonalého stylu a výjimečné elegance.

Zdroj info: Latest Hairstyles.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nicole Kidman, konečně prozradila, jak a kde ji manžel požádal o ruku. Velmi neobvyklý byl čas zásnub

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Jak umít špinavé ruce od vlašských ořechů, aby zbarvení...

Vyčistěte fasádu domu od všech nečistot. S osvědčenými...

Zavřít reklamu