Péče o pleť je důležitá i v zimě. Na co si dát pozor a kde se dopouštíme největších chyb?

Krása 14. února 2018 | 09:51 — Monika Moorová
Během letních měsíců se na nás ze všech stran valí články o důležitosti péče o vlastní pleť především kvůli ostrému slunečnímu záření. V zimě chodíme z větší části zahalené, je tedy vhodné tyto měsíce využít k regeneraci pleti a přípravě na opětovné letní slunění.
Další 4 fotografie v galerii
Během zimních měsíců často dochází k zanedbávání péče o pleť / Shutterstock

Je pravdou, že naše pleť zažívá největší nápor v létě, kdy je mnohdy nadměrně vystavována ostrému slunci. Většina žen v tomto období zcela automaticky sáhne po hydratačních krémech a pleť pravidelně čistí. Během zimních měsíců však často péči o pleť zanedbáváme. Ale i v zimě naše pleť trpí, a to v důsledku rychlého a častého střídání teplot, mrazivému větru, ale i občasnému ostrému horskému slunci.

Na co si v zimě dát pozor?

Pokožka je proto vysušená, náchylná k praskání a tvorbě šupin. U některých žen se zase setkáváme se zarudnutím tváří a nosu. Díky domácímu vytápění a horkým koupelím dochází k dehydrataci, jejímž důsledkem může být ztráta elastičnosti a následné rychlejší stárnutí pleti, zvýšená tvorba vrásek a popraskané podkožní žilky. Mnohačetné vrstvy oblečení způsobují neprodyšnost, v důsledku čehož pokožka hrubne a ztrácí na svěžesti. Olizujete si v zimě rty? Děláte velkou chybu!

Největší chyby

Nejrozšířenější chybou je nedostatečná hydratace ať už vnější tak i vnitřní. Ženy sice používají krémy, ty ale většinou neobsahují dostatečné množství tukových látek (ceramidy, cholesterol, rostlinné oleje), které jsou pro hydrataci zcela klíčové. Je tedy lepší sáhnout po hutnějších a tučnějších krémech. Vzhledem ke zvýšené koncentraci smogu v ovzduší je důležité sledovat také množství antioxidantů v pleťových krémech. Ošetřovat pleť bychom měly minimálně dvakrát denně.

Co se nevyplatí podceňovat?

Zcela klíčový je také podklad pod  make-up a pravidelné nanášení pleťové masky. Pokud jedeme na hory nebo předpověď hlásí slunečné počasí, je nutné použít ochranný faktor. „Zimní pokožka“ odvyklá na sluníčko trpí zvýšenou citlivostí a snadněji dojde k jejímu spálení. Zapomínat bychom neměly také na pitný režim. V zimě v důsledku nižších teplot nedochází tak často k přehřívání organismu, tudíž netrpíme žízní a tak pijeme méně, což pleti rozhodně neprospívá.    

Chraňte rty

Rty a ruce jsou další kritickou oblastí. Používání rtěnky nebo lesku je v mrazech naprosto nedostačující. Kůže na rtech je totiž velmi tenká a navíc neobsahuje mazové žlázy, a tak si se zimou sama neporadí. Popraskaným rtům zabráníte vazelínou nebo ochranným balzámem, který je nutné nanášet několikrát denně. Věděly jste, že rakytníkový olej je výborný pomocník v péči o vaši krásu?

Nezapomeňte na ruce

Nutná je také správná péče o ruce. Základem jsou teplé rukavice, pokaždé když vyjdete na mráz. Vysušeným prstům a polámaným nehtům zabráníte pravidelným používáním výživných krémů s ureou nebo bambuckým máslem. Hydrataci a vláčnou a pružnou pokožku můžete ještě podpořit peelingem a olejíčkem, který budete nanášet alespoň jednou za dva týdny.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu...

Vsaďte letos na jistotu. Navštivte ostrovy v Jaderském moři,...

Seznamte se s mimořádně krásnými místy v Praze, kde ještě...

Nalaďte se na léto. Nádherné evropské pláže, kde se budete...

Nádherný ostrov v Egejském moři. Mrňavý jako hrášek, ale...

Velikonoce trochu jinak. Vyhlášené tradice a zvyky, nad...

Zavřít reklamu