Tipy, jak v zimě zabránit vysychání pokožky rukou

Krása 27. ledna 2019 | 09:08 — Monika Moorová
Suchá pokožka na rukou nejenže neesteticky vypadá, ale hlavně nám komplikuje život. Čím více jsou ruce vysušené, tím častěji má kůže tendenci praskat, často až do krve. To je bohužel velmi častý problém, který s mrazivými dny a suchým větrem v zimě přichází. Lze se ho ale zbavit.
Další 3 fotografie v galerii
Suché ruce plné prasklin jsou velmi bolestivou záležitostí / Shutterstock

Ruce si pravidelně mažete tím nejmastnějším krémem, který jste v obchodě sehnali, ale i přesto máte ruce suché a rozpraskané do krve? Poradíme, co zabírá. 

Jak postupně teploty klesají, vrchní vrstva pokožky se velmi rychle vysušuje. Pokožka se v těchto měsících navíc mnohem méně mastí, čímž snižuje svou obranyschopnost. Suchý vzduch či vítr, střídání teplot a mrazivé dny tomu všemu moc nepřidají. V zimě si mnoho z nás také mnohem častěji myje ruce, abychom se ochránili před viry a bakteriemi, kterých je speciálně v zimě všude plno.

Správné mytí rukou

Častý kontakt s horkou vodou a nevhodným mýdlem je začátek konce hebkých rukou. Dochází totiž k poškození ochranné vrstvy pokožky, což ve výsledku působí další vysušování a vaše kůže bude dříve či později drsná a šupinatá. Proto při mytí rukou používejte vlažnou vodu, šetrné bylinné mýdlo a po každém mytí nezapomeňte na ruce nanést hydratační krém.

Místo mléka máslo

Mnoho lidí používá v létě i v zimě jedno tělové mléko na všechno – na tělo, na obličej, na nohy i na ruce. V zimě je to ale velký problém, protože tělové mléko není k ochraně před mrazem a větrem nijak přizpůsobené, jelikož dostatečně nehydratuje. Volte raději krém přímo na ruce s bambuckým máslem nebo ten, který slibuje vysoký stupeň hydratace. Skvěle ale funguje i kokosový, avokádový nebo olivový olej. Hlavně se vyhýbejte kosmetickým výrobkům, které obsahují alkohol, který vlhkost z kůže doslova vycucne.

Rukavice na doma i na ven

Důležitým ochráncem hebkých rukou jsou i rukavice. Pokožka rukou snáší velmi špatně přímý kontakt se sněhem a když jsou ruce vystavovány mrazu a větru, vysuší se a popraskají rychle. Rukavice se vám ale budou hodit i doma. Před spaním si naneste na ruce jeden ze zmiňovaných olejů, vmasírujte do rukou a nakonec navlékněte rukavice. Ráno se probudíte a vaše ruce budou jako vyměněné. O tom, jak správně v zimě obléknout miminko, si přečtěte v jiném článku.

Dodržujte pitný režim

Nezapomínejte, že ruce nestačí hydratovat pouze zvenku. Důležité je rovněž dodržovat pitný režim, který zajišťuje buněčnou hydrataci všech vrstev pokožky. 

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje...

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech...

Ať nemusíte na letišti přebalovat kufry. Několik cenných...

Na výlet do Plzně i s dětmi: Koupání v rybníce, za...

Poznejte zapomenutý ostrov Chorvatska, kde na vás dýchne klid...

Úchvatná místa Krkonoš, která letos určitě musíte vidět

Zavřít reklamu