Pár triků, jak docílit krásných a plných rtů

Krása 17. února 2019 | 10:36 Monika Moorová
Krásné plné rty chce mít čím dál více žen. Často tento fakt ale řeší pomocí estetické medicíny a ne vždy je výsledek lichotivý. Jak docílit pěkného vzhledu jen za pomocí každodenní péče, dekorativní kosmetiky plus jedné “vychytávky”?
Další 4 fotografie v galerii
Krásné plné rty jsou snem mnoha žen / Shutterstock

Dobře vypadající a dokonale nalíčené rty dokážou v několika vteřinách změnit váš celkový vzhled. Pojďme se podívat na několik jednoduchých triků, jak docílit nádherných rtů.

Masáže kartáčkem

Pokud trpíte na vysušené popraskané rty, omezte rtěnky, přidejte na balzámech, ideálně bez aromat a barviv. A hlavně, neokusujte suchou kůžičku! Pokud máte rty v pořádku, bez ekzémů a koutků, zvykněte si na pravidelný rituál: masáž rtů zubním kartáčkem. Vezměte ho do ruky a jemnými štětinkami kartáčku dělejte krouživé pohyby po horním a dolním rtu.

Světlá rtěnka

Rty by měly být před takovým ošetřením jemně vlhké a rozhodně ne vysušené, to byste nadělaly víc škody než užitku. Po takové masáži se rty prokrví a přirozeně zvětší. Pak už stačí nanést jen balzám, případně rtěnku nebo lesk. Dnes už si na trhu můžete vybrat takové rtěnky, které báječně hydratují rty a nemusíte pod ně používat ani balzám. Zapamatujte si, že světlé odstíny zvětšují, tmavé zmenšují.

Zabarvené rty

Máte-li rty zabarvené, použijte citrón smíchaný s olivovým olejem. Rty touto směsí potřete a nechte 5 minut působit. Poté smyjte. Myslíte si, že vaše rty jsou světlé a potřebovaly by trochu přibarvit? Velmi levnou variantou je šťáva z červené řepy, díky které dostanou rty jemně narůžovělý nádech. Aby barva vydržela, použijte bezbarvý lesk, jenž vše dokonale zafixuje.

Plné rty

Chcete-li plnější rty, jeden z nejjednodušších a cenově dostupných triků je malé množství lesku. V obchodech seženete i lesky s vibrujícím účinkem, které rty na určitou dobu "přifouknou".  

Pravidelný tělocvik

Zní to legračně, ale i rty potřebují tělocvik. Takže když si doma občas uděláte takovou logopedickou chvilku a budete vyslovovat dlouhé samohlásky á,é,í,ó,ú, pak si rty malinko zakroužíte, udržíte je v lepší kondici a zabráníte tak rychlému ochabování a tvorbě vrásek.

Tip na závěr

A samozřejmě, jedno takové banální připomenutí na závěr: čím víc se budete smát, tím budete nejen milejší osobou pro ostatní, ale také vám nebudou předčasně padat koutky vašich úst. Se smutnou podkovou místo přirozeného úsměvu prostě parádu neuděláte.  (Dále čtěte: Olizujete si v zimě rty? Děláte velkou chybu).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté skvosty Chorvatska

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...

Strach z covidu vystřídal strach z války. Co byste měli...

Zavřít reklamu