S koncem léta není nutné klobouky odložit. IN budou i na podzim

Móda 25. září 2020 | 10:44 — Klára Sanders
Klobouk oživí váš outfit na plné čáře, protože stále patří mezi oblíbené módní doplňky. Na trhu dnes existuje široká nabídka klobouků a je jen na vás, jaký typ si vyberete.
Dalších 5 fotografií v galerii
Klobouk dokáže pozvednout váš outfit na vyšší úroveň / JumpStory

Historie klobouků sahá až do starověkého Egypta a Číny. Byly pokládány za kulturní a sociální symbol a jejich nositelé tak prezentovali svůj osobitý vkus. Od té doby jejich tvary prošly dlouhým vývojem až do dnešní podoby, na kterou si nemůžeme stěžovat. Dělají se z různých materiálů, v mnoha tvarech a barvách. Velký výběr klobouků způsobuje to, že je těžké si mezi nimi vybrat.

Elegantní klobouk

Pokud občas nosíte sukně, kostýmky a saka, můžete si pořídit elegantní klobouk se širokou krempou. Vybrat si můžete z různých barev. Ke společenskému oblečení se bude patrně nejvíce hodit černá. Bude záležet na tom, jak budete mít barevně sladěné oblečení.

Využít ho můžete i k letním šatům na zahradní party. Pokud se chystáte k moři, nezapomeňte si ho vzít s sebou, bude se vám tam rozhodně hodit.  

Rybářský klobouk

Rybářské klobouky zažijí patrně největší boom až letos na podzim a v zimě, ale nějaké z nich se už objevily v letních kolekcích. Vypadají zajímavě, jsou poměrně malé a nemají široké okraje. Na hlavu vám musí vyloženě padnout.

Pokud chcete být trendy, pořiďte si rybářský klobouk se zvířecím vzorem. V módě je hlavně zebra, lev a tygr. Rybářský klobouk nemusíte nosit jen k vodě, ale i do města či na nějaký festival.

Maxi klobouk

Maxi klobouky jsou poměrně čerstvou novinkou, která se však nemusí líbit všem. Krempa klobouku vám zakryje ramena a část zad. Budete v něm nepřehlédnutelné, každý se za vámi otočí.

Nejde jen o módní výstřelek, ale i o praktickou záležitost. Když se vydáte k moři, často se nevyhnete spálení kůže, ale s maxi kloboukem se vám to nestane. Místa na těle, která jsou nejvíce náchylná ke spálení, budete mít zakrytá. 

Slamák

Klasické slamáky patrně nikdy nevyjdou z módy. Sluší opravdu všem ženám napříč věkem. Můžete je nosit téměř ke každému outfitu. Oblíbené jsou klobouky jak se širokým, tak úzkým okrajem. Některé z nich jsou ozdobeny stuhou, nápisy, bambulkami či květinami.

Ideální by bylo, kdybyste si jich pořídily hned několik, abyste je každý den mohly střídat k různým outfitům. Nemusíte se bát, že byste je všechny plně nevyužily, protože se vám budou hodit i na příští rok. Psali jsme také: Pásek by neměl chybět v šatníku žádné ženy, dokáže vymodelovat sexy křivky. Stačí vědět, jak jej nosit

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co...

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají...

Cestovatelský semafor se mění. Návrat z oblíbených...

Změna na cestovatelském semaforu. Netýká se i vaší...

Buďte v obraze. Další změna podmínek cestování platná od...

Pokud nechcete přijít o dovolenou, zbystřete. Lex voucher...

Zavřít reklamu