Francouzský styl je v módním světě často kopírován. Prozradíme vám tajemství tamních šarmantních žen

Móda 26. listopadu 2020 | 08:50 — Klára Sanders
Francouzské ženy jsou šarmantní a elegantní za každé situace a francouzský styl bývá často v módním světě vyzdvihován i kopírován. Nechte se i vy inspirovat jejich uvolněným postojem k módě.
Další 2 fotografie v galerii
Francouzský styl bývá často v módním světě vyzdvihován i kopírován / Depositphotos

Francouzské ženy jsou sebevědomé a umí se prodat. I to je základem jejich elegance a šarmu. Nejedna z nás obdivuje jejich styl. Ony moc dobře vědí, že když správně vyberou doplňky, model vynikne. Jsou v tom nepřekonatelné. Dokážou oblečení, šperky, boty, šátky, klobouky, brýle a kabelky poskládat s takovou noblesou a lehkostí, že se výsledný dojem stává nepopsatelnou pastvou pro oči. Poodkryjme jejich tajemství a inspirujme se.

Nehrají si na to, co nejsou

Francouzky mají v sobě přímo zakódované, že nebudou vypadat mladší, když se po čtyřicítce budou oblékat jako teenager. Nebudou štíhlejší, když se navléknou do oblečení o jedno nebo dokonce víc čísel menší (tzv. americký trend), než jim náleží. A rozhodně nezvýší svůj sex-appeal, když jim bude končit sukně těsně pod zadečkem a současně budou mít top s hlubokým výstřihem a boty na jehlách. Umí namixovat ten pravý koktejl přitažlivosti. 

Důležité jsou barvy, zpracování a materiály

Jejich kouzlo spočívá i v tom, že nejsou uniformní. Módní styly uzpůsobí svému naturelu a osobnosti. Dávají přednost kvalitním materiálům a perfektnímu zpracování. Žádný kousek oblečení nepůsobí jako beztvarý pytel. Je to dané tím, že modely jsou propracované do nejmenšího detailu a nepostrádají nápad. Ostatně i termín „haute couture“ (čti: ót kutýr) znamená vysoká krejčovská móda a řemeslná zručnost. Ovlivňují světovou módu, nejznámější francouzské salony jsou Dior, Chanel, Cardin a další. Modely jsou obvykle navrženy tak, že podtrhují ženskost, tj. siluetu. Šátky jsou  hedvábné, boty i kabelky kožené. Převládá minimalismus a nikdy nechybí určitá rafinovanost. Francouzské ženy preferují barevné ladění „faux camaieux“ (fó kamajé), tedy mix studených a teplých tónů stejné barvy. Křiklavé, zářivé barvy oblečení nedominují, jsou jen doplňkové a velmi upozaděné, vidíte je na modelu jen ojediněle.

Šátek či šála je nezbytností

K francouzskému looku neodmyslitelně patří šálky a šátky, které dolaďují modely. Vážou se kolem krku na nesčetně způsobů, nebo si jimi zahalují a zdobí vlasy. Kouzelně vypadají šaty bez ramínek, kde právě šifonový šál je může nahradit, stačí ho v přední nebo zadní části přichytit broží. Hedvábné šátky dokážou klasický kostým nebo pouzdrové šaty přeměnit v naprostou módní lahůdku. Stačí sedm dobře vybraných šátků a originální bižuterie a je na světě pro každý den v týdnu jiný kostým či šaty. K charakteristickým pokrývkám hlavy patří barety, které dokonale barevně souzní s ostatním oblečením. Psali jsme také: Mezi kabelkami existují basic kousky, které musíte mít

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si fotografové podávají ruce

Poznejte čarokrásné pláže Evropy, na kterých si...

Covid se opět raketově šíří. Kde je situace nejhorší a...

Chorvatská kuchyně: poznejte místní speciality

Černá můra cestovatelů se vrací. Rozběhlá turistická...

Cigareta za tisíce a další nástrahy, kterým letos Češi...

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Zavřít reklamu