Módní kousek, bez kterého se v současné době neobejde žádný outfit

Móda 12. srpna 2019 | 12:17 — Monika Moorová
Když před lety módní návrháři dostali tenisky na přehlídková mola haute couture, vzbudilo to velké pozdvižení. Jenže od té doby uplynulo hodně vody a dnes se bez tenisek neobejde žádný šatník. Nosíme je denně a téměř ke každému oblečení.
Dalších 8 fotografií v galerii
Tenistky jsou nepostradatelný doplněk / Shutterstock

Aby tenisky vypadaly dobře i v případě elegantního outfitu, je třeba je umět nejen nosit ale havně dobře zkombinovat. Díky tomu, že tenisky už lidé běžně nosí i do práce a muži se nebojí je obout i k elegantnímu obleku, reagují na tento trend také samotní výrobci. Tenisky tak mají mnoho podob. Velmi módní jsou například s komiksovým potiskem, krajkové osázené perličkami zase pomalu a jistě nahradí sofistikované lodičky.

Jaké tenisky vybrat?

  • Ať už zvolíte jakékoliv tenisky, spolehlivě díky nim omladíte svůj outfit. Obecně platí pravidlo, že čím míň barev na obuvi a doplňcích bude, tím variabilnější budou.
  • Pokud se vám ale líbí spíše barevně výrazné tenisky, nevadí. Raději k nim ale zvolte střídmější oblečení, tenisky se tak stanou výrazným doplňkem.
  • Chybu neuděláte ani v případě, že celý outfit zvolíte v jedné barvě a pohrajete si s různými odstíny.

K čemu tenisky nosit

Tenisky si dnes lze vzít opravdu k jakémukoliv kousku a stylu oblečení.

Elegantní kabát

Výborně například vypadají tenisky k dlouhému kabátu. Pokud nemáte, zkuste si na jaro pořídit třeba nějaký oversized kabát v pánském stylu, jemu tenisky obzvláště svědčí.

Pokud jde o doplňky, můžete tento outfit doplnit obbří šálou nebo jednoduchou ležérní čepicí.

Šaty a sukně

Napadlo by vás před pár lety dát si tenisky například k dlouhým šatům nebo sukni? Jistě, že ne. K tak elegantnímu outfitu si obout sportovní tenisky bylo ještě nedávno nevhodné a tato kombinace byla velmi kritizována. Dnes je tato kombinace hitem a považuje se za vysoce módní.

Tenisky skvěle ladí nejen ke krajkovým šatům, ale i rozevlátým sukním, nemusíte se ale bát ani kombinace tenisek a pouzdrové sukně, kterou zkombinujete s volným tričkem nebo rolákem.

Kostým či oblek

Dříve byly tenisky považovány za vyloženě sportovní obuv vhodnou maximálně do tělocvičny nebo na hřiště. Jenže to už dávno neplatí. Tenisky dnes můžete směle nosit i do práce k elegantnímu kostýmku. (Dále čtěte: Omlaďte se dokonalým účesem. Ubrat si můžete i deset let).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v pošmourném podzimu sázkou na jistotu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Nejžhavější destinace letošního podzimu. Tajemná a stále...

Češi cestují jak o život. Pozor by si ale měli dát na dvě...

Není otázkou zda, ale kdy. Evropu čeká katastrofa...

Konec pohody v nejoblíbenější destinaci Čechů? Na stole je...

Zavřít reklamu