Vyléváte lák z okurek? Nedělejte to, pomůže při nachlazení i při sportu

Ostatní 23. listopadu 2019 | 10:22 — Anna Novotná
Nakládané okurky nemá rád v našich končinách málokdo. Pochutnáte si na nich, ale lák vyléváte do záchodové mísy? Nedělejte to. Lák můžete využít různými způsoby. Možná vás překvapí, že vám pomůže třeba v boji proti nachlazení. K čemu dalšímu vám poslouží?
Dalších 5 fotografií v galerii
Lák z okurek pozitivně ovlivňuje lidský organismus / Depositphotos

Lák z okurek pozitivně ovlivňuje lidský organismus. Obsahuje vitaminy A, B, C, draslík a hořčík. Nachází se v něm i velké množství antioxidantů. Byla by škoda ho vylévat do odpadu. Přečtěte si, čím vás může lák z okurek ještě překvapit a příště už ho nebudete chtít vyhodit, ale vypít.

Lák vám pomůže v boji proti nachlazení

Trápí vás bolest v krku a kašel? Dejte si jednu lžíci láku dvakrát až třikrát denně a za chvíli budete zase fit. Odteď už nebudete muset používat drahé sirupy z lékárny, lák vám totiž prokáže stejnou službu a navíc je přírodní.

Lák zklidňuje žaludek

Každý lák z okurek se může skládat z trochu odlišných přísad. Často v nich však najdete ocet a med, což jsou ingredience, které mají pozitivní vliv na žaludek. Pokud vás pálí žáha či máte nepříjemně podrážděný žaludek, sáhněte po láku.

Možná jste snědli nějaké jídlo, které vám neudělalo dobře. Pro tyto případy vždy mějte po ruce okurkový nálev. Pokud vypijete příliš mnoho alkoholu, patrně vám nebudete dobře od žaludku. Jistě víte, že na kocovinu pomáhají kyselé okurky, ale k nim si dejte ještě lák. Má totiž podobně zklidňující účinek.

Lák dodá energii sportovcům

Praktikujete nějaký sport? V tom případě byste měli pravidelně pít lák z okurek. Obsahuje sodík, díky kterému budete mít během cvičení více energie. Když po každém tréninku vypijete zhruba čtvrt sklenice láku smíchaného s vodou, předejte svalovým křečím.

Zakonzervujte si v láku potraviny

Přejete si, aby vám některé potraviny vydržely déle než obvykle? Zakonzervujte je. Do sklenice s lákem dejte vejce natvrdo, cibuli, česnek, rajčata nebo fazolky a zavřete víko. Nic víc není potřeba.

Ocet nahraďte lákem

Pokud se chystáte připravovat salát, nemusíte ho zalévat octem, ale použijte lák z okurek. Dále se hodí i pro marinování masa a grilování ryb. (Dále čtěte: Houbová sezona je v plném proudu. Zjistěte, jakými způsoby můžete houby uchovat).

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...

Zavřít reklamu