Pomůcky, tipy a triky, které vám pomohou naučit se cizí jazyk

Ostatní 20. června 2020 | 11:50 — Anna Novotná
Chystáte se na dovolenou do zahraničí a trápí vás, že neumíte cizí jazyk? Situací, kdy se vám znalost cizího jazyka sejde, je daleko více. Máme pro vás několik tipů, jak se cizí jazyk naučit snadno a rychle.
Další 3 fotografie v galerii
Naučit se cizí jazyk nemusí být zas tak těžké / Depositphotos

Ať už jste ve škole cizí jazyk studovali, nebo ne, základy se vyplatí oprášit vždy. Existuje několik zábavných metod, které vám učení udělají zábavným a výsledky budou znát. Z cizích jazyků je dobré znát alespoň angličtinu.

Polepte si domácnost

Vše, co vás doma napadne, polepte papírkem s anglickým slovíčkem dané věci. Časem se vám slovíčka zapíšou do paměti a budou pro vás brnkačka. Podmínkou efektivního zapamatování je, se vždy u papírku zastavit a slovo nahlas přečíst, klidně i několikrát. Navíc je budete umět i správně napsat.

Začněte tím, co vás zajímá

Naučte se základní slovíčka, která používáte každý den několikrát, jelikož ta budou tvořit základ konverzací i v cizím jazyce a tedy i s malým množství základních slovíček se můžete dorozumět. Pak se zaměřte na to, co vás baví, ať už je to koníček nebo práce. V této oblasti bude vaše motivace největší, tím rozšíříte svou slovní zásobu o další slovíčka, nehledě na to, že tuto oblast budete jistě vyhledávat i v zahraničí.

Pamětové kartičky

Vytvořte si kartičky s různými frázemi nebo slovíčky, na kterých z jedné strany bude čeština a na druhé cizí jazyk. A ty s sebou noste třeba v kabelce nebo v peněžence a ve volných chvílích procvičujte vytahováním kartiček. Postupně kartičky přidávejte.

Každý den jedna fráze

Existuje mobilní aplikace, která vám každý den připraví jednu frázi, kterou se naučíte. Postupně tak přidáváte další a další fráze, které v praxi využijete.

Samomluva

Jedete v autě, vaříte oběd nebo žehlíte prádlo a u toho si sami se sebou povídáte, nikoliv však v češtině, ale v cizím jazyce. Naučíte se tak v daném jazyce i přemýšlet. Když to zvládnete, máte vyhráno.

Psaní deníku

Rádi si píšete během dne poznámky nebo na konci dne jeho souhrn? Pak to zkuste v cizím jazyce. Když to budete praktikovat, brzy si cizí jazyk osvojíte a bez problémů se dorozumíte.

Složitější techniky

Po těchto základních technikách můžete přejít i k těm složitějším, které vyžadují již nějaké základy. Těmi jsou např. komunikace s rodilým mluvčím, čtení originálních knih, sledování cizojazyčných videí, filmů apod., ale také poslech cizojazyčných písní. O tom, že kdo se učí cizí jazyky, stárne pomaleji, jsme psali zde.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Karanténa Halinu Pawlowskou a její početnou rodinu vrhla do jedné domácnosti

Vyrobte dětem krásný adventní kalendář. Třeba z krabiček...

Než zahradní nábytek definitivně schováte, vyčistěte z...

Pokud nemáte čas nebo energii, ale přejete si psa, musíte...

Blíží se čas na výsadbu česneku. Klidně jej ale můžete...

Různé zóny žádají různé rohože. Jsou důležitou...

Kočky jsou čistotná zvířata. Pokud vám vaše kočka...

Zavřít reklamu