Módní doplněk, který o vás může mnohé prozradit

Ostatní 18. září 2020 | 10:51 — Klára Sanders
Peněženka je módní doplněk, který nosí téměř každý. Ženy ji mají o něco plnější než muži a občas v ní nechybí ani takové poklady jako například fotografie, rybí šupiny nebo čtyřlístek pro štěstí.
Dalších 6 fotografií v galerii
Peněženka je velmi osobní věc, která o vás mnohé prozradí / Depositphotos

Peněženku vlastní takřka každá žena i muž a nosí ji každý den. Podle průzkumu ji nemají jen asi čtyři procenta Čechů a většinou jde o muže. Pro mnoho lidí představuje peněženka velmi osobní věc, musí vyhovovat uspořádáním, ale také stylem. Zejména muži si na peněženku zvyknou a chtějí, aby jim vydržela roky. Peněženka zároveň člověka reprezentuje, je to doplněk, který vyndává denně při placení. A do jisté míry ukazuje jeho společenskou úroveň.

Kvalitní peněženka je základ 

Styl peněženky by měl být úměrný společenské situaci. Proto je třeba si při koupi nové peněženky dát pozor na materiály a zpracování. Peněženky, které jsou v levné kategorii, nemohou zkrátka být z kvalitního materiálu a je to na nich vidět. Většina výrobků se dnes vyrábí v Asii z podřadných materiálů, které barví nebo se za pár měsíců trhají. Kvalitu peněženky proto není radno podcenit.

Záleží i na materiálu

V kategorii peněženek nabízí trh desítky různých typů, barev, velikostí i materiálů. Mezi nejžádanější už dlouho patří peněženky vyrobené z kvalitní kůže. Na pultech ale objevíte vše od levných textilních peněženek přes peněženky z napodobenin kůže a různých plastů až po peněženky kožené. V každé kategorii lze nalézt výrobky různé úrovně kvality. Ať už se jedná o dámské, nebo pánské peněženky, ty, které jsou vyrobeny z pravé kůže, patří mezi nejkvalitnější, ale také nejdražší.

Plnější peněženky mají ženy

Podle průzkumů si své peněženky plní více ženy než muži. Rády totiž schraňují věrnostní karty a vizitky. Součástí obsahu dámských peněženek jsou také zpravidla rodinné fotky.

Muži dávají přednost klasické peněžence, kterou mohou dát do zadní kapsy kalhot, do kapsy od saka nebo od kabátu. Často hledají peněženku slabou, jen na pár karet a bankovky. Ženy naopak upřednostňují peněženky objemnější, které dají do kabelky. Velmi populární jsou peněženky zipové, s dostatečným úložným prostorem, ženy totiž mají v peněženkách řádově více karet.

Oddělte doklady a karty

Češi s oblibou nosí v peněženkách i doklady a platební karty. V peněžence je společně s penězi nosí čtyři pětiny Čechů. Při odcizení peněženky tak jejího majitele čeká nepříjemné kolečko vyřizování. Navíc jsou přecpané peněženky nevzhledné a nepraktické.

S tím, jak přibývá platebních a věrnostních karet, vyvstává problém, že se karty do peněženek už nevejdou. Mnozí navíc mají v peněženkách vedle peněz doklady, účty, vizitky, tramvajenky a podobně. Takové peněženky jsou pak ale velmi objemné, neforemné. Potom přichází na řadu speciální pouzdra na karty. Díky tomu, že si karty a další doklady dáte jinam, můžete si pak pořídit podstatně slabší peněženku.

Peněženka ušitá na míru

Kdo chce být opravdu originální, může si už dnes nechat ušít peněženku na zakázku přesně podle svých představ. Taková peněženka pak může mít například víc než jen šest kapes na karty, může mít dostatečně prostornou kapsičku na drobné, více přihrádek na bankovky nebo účty, ale i speciální kapsičku na léky. Psali jsme také: Pořiďte si rodinné fotografie jako od profesionála. Stačí se naučit několik triků, které využívají i odborníci

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Dvě bizarní hvězdy mohou být původem zvláštní anomálie, kterou před časem zachytilo několik observatoří

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Zavřít reklamu