Parfém je ideální dárek. Poradíme vám, jak poznat padělek v obchodě i na internetu

Ostatní 23. prosince 2020 | 10:49 — Klára Sanders
Parfém je opravdu krásný vánoční dárek a dokáže potěšit každou ženu i muže. Ať už se ho chystáte koupit v kamenném obchodě nebo na internetu, dejte si pozor na padělky. My vám poradíme, jak poznat skutečný originál od faku.
Dalších 5 fotografií v galerii
Při výběru vánočních dárků je parfém častou volbou / Pixabay

Při výběru vánočních dárků je parfém častou volbou. Parfémy však nebývají zrovna levnou záležitostí. Za některé světoznámé značky dáte i několik tisíc korun. A není nic horšího, než tuto sumu dát za obyčejný padělek. Jenomže ten mnohdy bývá od originálu takřka k nerozeznání. Koupě padělku dokáže člověka nejen zklamat, ale může mít i dopad na jeho zdraví, protože může vyvolat alergickou reakci. Poradíme vám pár triků, které vám usnadní rozeznávání.

Pečlivě si prohlédněte obal

Takřka každý parfém je obyčejně balený v hrubším celofánu, který těsně přiléhá na krabičku a je naprosto vždy bezchybně složený. Takže nedokonalé balení je první známkou toho, že jde o padělek. I celofán, který je neatraktivně složený, nebo jsou na něm vidět zbytky lepidla a má také tlustší spoje, je známkou toho, že něco není v pořádku. Každá krabička originální vůně má velmi kvalitní papír a vnitřek je vždy vyložený papírovou konstrukcí, která drží flakón na jednom místě. Při koupi parfému se nebojte zkontrolovat údaje na stránce výrobce s údaji na krabičce. Dokonce i malý nesoulad naznačuje nepravost parfému.

Flakón a barva parfému

Originální parfém má dokonalý flakón s hladkým a příjemným povrchem. Imitace jsou obvykle drsné a nepřesně tvarované. Rovněž i výrazná barva parfému je znamením, že jde o fake. Známé značky své produkty velmi nezabarvují, proto jsou originály často velmi světlé. Každý uzávěr flakonu je vždy perfektně symetrický, pokud jeho asymetrie není navržena již od počátku. Zkontrolujte si i sériové číslo, které by mělo být uvedené na dně krabičky nebo flakónu, hlavně by mělo být totožné. Číslo by nemělo být přilepené, ale natištěné.

Sledujte bubliny

Zkuste flakonem protřepat. Bubliny, které se objeví, by měly asi za 10-15 sekund zmizet. U napodobenin zmizí prakticky okamžitě, anebo se vůbec nevytvoří. Také barva by měla být konzistentní. Pokud dokonale znáte určitý parfém, měli byste rozpoznat jeho původní barvu.

Výdrž vůně

To nejdůležitější, kvůli čemuž také investujete do parfému nemalé peníze, je vůně. Originální parfém má vždy 3 vrstvy: hlavu, srdce a základ. To je důvod, proč může parfém vonět jinak, než když jste si k němu poprvé přivoněli. Později totiž ucítíte srdcové tóny a nakonec i základ vůně. Falešné parfémy sice mohou vonět povědomě, ale vždy jim chybí další akordy. Vůně originálního parfému by měla vydržet nejméně 2 až 3 hodiny, často i déle. Padělky nevydrží ani 1 hodinu. Samozřejmě také záleží na tom, jak koncentrovanou vůni kupujete. Psali jsme také: Jak z oblečení odstranit skvrny od antiperspirantu

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejaktivnější sopka v Evropě se probouzí k životu. Okolí nepřetržitě monitorují vědci

Původ karet je obestřen tajemstvím a zákazy

Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i...

Podle čeho vybírat psa pro starší lidi a která plemena jsou...

Netkaná textilie na zahradě ochrání stromy před mrazem a...

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Zavřít reklamu