Neuvěříte, co všechno dokáže jablečný ocet s naším tělem

Ostatní 26. července 2017 | 11:39 — Monika Moorová
Jablečný ocet je jeden z nejvšestrannějších přírodních pomocníků pro zdraví člověka. A navíc ho pořídíte za pár kaček.
Dalších 9 fotografií v galerii
V lahvičce jablečného octa je schován malý zázrak / Shutterstock

Ocet vzniká zkvašením jablek ve vodě, obsahuje vitamin B, hořčík, draslík, vápník, sodík, železo, fosfor, zinek, sacharidy, bílkoviny, kyselinu pantotenovou a kyselinu octovou.

Tyto účinné látky blahodárně působí na naše trávení, pokožku, hladinu cholesterolu i dobrý spánek. Kromě toho vám pomáhají i při hubnutí. Že jste to ještě nezkoušeli? Měli byste to rychle napravit.

Pro lepší trávení, detoxikaci a štíhlou linii

Kyseliny v jablečném octu obnovují střevní mikroflóru, odstraňují plynatost a záněty v tlustém střevě, upravují stolici a podporují vylučování žluči. Kromě toho dokážou účinně zpomalit akumulaci tuků. Rovněž vážou toxiny, které se následně mohou vyplavit ven z lidského těla.

Stačí smíchat 1 polévkovou lžíci octa s půl litrem vody, dávku rozdělit na dvě části a vypít 15 minut před snídaní a večeří.

Pro krásnou pokožku a lesklé vlasy

Díky antibakteriálním účinkům můžete jablečný ocet využít i místo pleťové vody. Stačí ho zředit vodou asi tak v poměru 1:2, podle citlivosti vaší pleti, do roztoku namočit tampónek a vyčistit jím pleť na obličeji.

Nebo si octem zředěným v poměru přibližně 1:1 vyzkoušejte propláchnout vlasy po umytí šamponem a následně opláchněte čistou vodou. Ocet pomůže nejen v boji proti lupům, odstraní i zbytky různých vlasových produktů, díky čemuž budou vlasy lesklé.

Proti zápachu

Ať už jde o páchnoucí nohy, dech nebo použití místo deodorantu, nápomocný vám bude právě jablečný ocet. Stačí nanést trošku na chodidla, do podpaží nebo použít místo ústní vody. Že byste následně byli octem cítit, toho se obávat nemusíte.

Cukrovka a vysoký cholesterol? Zapomeňte!

Vědecký výzkum prokázal, že užívání jablečného octa má pozitivní účinky na snižování hladiny cukru v krvi. Kromě toho pomáhá snížit i vysoký cholesterol. Pokud tedy potřebujete vyřešit některý z těchto problémů, vyzkoušejte právě jablečný ocet.

Pro lepší spánek a uklidnění

Pravidelná konzumace jablečného octa zklidňuje nervový systém. Pokud vás trápí nespavost, namísto léků na spaní vyzkoušejte raději jablečný ocet. Kromě toho dokáže dodat více energie než káva nebo zdraví nepříliš prospěšné energetické nápoje.

Ještě něco navíc

Při kloktání dokáže jablečný ocet utlumit bolesti krku, poradí si se štípanci od hmyzu a uklidní od slunce spálenou pokožku. Jeho vnější aplikací dokážete odstranit i bradavice nebo vybělit zuby. Využití jablečného octa je skutečně univerzální, proto by měl mít své místo v každé domácnosti.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Evropské termální ráje: Tipy na místa, kde se v horké...

Luxusní únik: Zažijte netradiční dovolenou v exkluzivních...

Cestování v září: Tipy, kam vyrazit v těchto dnech za...

Největší vodní park v Evropě je plný vzrušujících jízd...

Zavřít reklamu