Růžový úplněk ve znamení jarní harmonie, nových začátků. Dopřejte si relaxaci a detox

Ostatní 16. dubna 2022 | 06:25 — Pavla Krejčí
Dubnový úplněk nastane 16. dubna ve znamení Vah. Oblohu ozáří od pátku do pondělí a nejvyššího osvětlení dosáhne v sobotu ve 14:55. Jedná se o první jarní úplněk, jelikož přichází po jarní rovnodennosti. Přinese harmonii, jednotu i potřebu partnerství.
14. června nás čeká jahodový úplněk (ilustrační foto) / Depositphotos

Růžový úplněk

Tradičně nese název růžový, nicméně s touto barvou nemá nic společného. Názvy úplňků jsou totiž často spojeny se současným děním v přírodě. Růžový měsíc souvisí s jarním rozkvětem rostliny Phlox subulata, růžové divoké květiny pocházející z východu Severní Ameriky. 

Přinese harmonii i nové začátky

Klíčovým slovem, které dubnový úplněk provází, je harmonie. Přináší nové harmonické začátky a pomáhá odstranit nerovnováhu, která naše životy ovlivňuje. Moc úplňku nám také může pomoci zbavit se toho, co nám již neslouží, nebo vidět věci z širší perspektivy. Jelikož je prvním úplňkem astrologického nového roku, nabízí nejvhodnější čas k získání energie na současné cíle a pomáhá nám zanechat temné období za sebou, abychom vytvořili prostor pro svěží jarní růst. Díky dubnové energii nové začátky čekají na každém kroku. 

Pozor na idealizace a dívání skrze růžové brýle

Díky konjunkci Jupiter-Neptun v Rybách můžeme na svět nahlížet přes růžové brýle. Úplněk však může přinést duchovní růst i vizionářskou a tvůrčí inspiraci. Pokud k vám přijdou nové nápady, nebojte se tvůrčí výzvy přijmout a dovolte svým snům rozkvést. Jedná se o nejpříhodnější období před přicházejícím zatměním, které s sebou přináší chaos.

Posilte svoje tělo

Odhodláváte se k jarní očistě těla? Pokud jste tak ještě neučinili, je pro to nejvhodnější doba! Jestliže chcete prožít úplněk s lehkostí, dejte si pozor na těžká jídla a dopřejte si dostatek spánku. Naslouchejte vlastnímu tělu a tomu, jak se cítíte. Je ten nejlepší čas na relaxaci. Nezapomeňte také dodržovat pitný režim, úplněk ovlivní především ledviny, močovod, močový měchýř, žíly a kůži. A co pít? Především vodu a bylinkové čaje. Nejlépe vynechte alkohol.

Názvy úplňků, které nás v roce 2022 ještě čekají:

16. května: květný úplněk
14. června: jahodový úplněk
13. července: bouřkový úplněk
11. srpna: jeseteří úplněk
10. září: kukuřičný úplněk 
9. října: lovecký úplněk
8. listopadu: bobří úplněk
7. prosince: studený úplněk

Zdroj: cnn.com, bustle.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu