Doby, kdy Missky byly samá kost a kůže, jsou dávno pryč. Podívejte se s námi

Krása 20. dubna 2024 | 14:01 — Marek Pokorný
Letošní finalistky Miss Czech Republic podváhou totiž rozhodně netrpí. Osm z deseti finalistek této soutěže krásy váží stejně jako ženy jejich věku.
Další 1 fotografie v galerii
Index BMI, který ukazuje hmotnost v poměru k výšce, má 60 % finalistek v normě / Miss Czech Republic

Množství tělesného tuku má 80 % dívek jen lehce pod normou, a celkově jsou v dobré kondici. To odhalila specializovaná vyšetření na pražské Healthy Longevity Clinic.

Finalistky Miss si uvědomují, že jsou vzorem pro mladé dívky a ukázkově se starají o sebe a své tělo. I proto na klinice dlouhověkosti absolvovaly sérii vyšetření, aby zjistily, jestli o sebe pečují správně nebo někde mají přidat. Například index BMI, který ukazuje hmotnost v poměru k výšce, má 60 % finalistek v normě. 40 % ho má pouze nepatrně nižší než průměrné Češky jejich věku. 

„Celkové výsledky vyšetření ukázaly a lékaři potvrdili, že finalistky letošní Miss jsou ukázkově štíhlé, ale zdravé a v dobré kondici. Profesionálně se starají o svou postavu, jí vyváženou stravu a pravidelně cvičí – tak, aby si udržely štíhlou linii, a přitom zůstaly zdravé,“ hodnotí závěry vyšetření zakladatelka soutěže Taťána Makarenko.

„Na základě těchto i dalších vyšetření od nás tři vítězky Miss a paní Makarenko dostanou individuální plán péče a budou s námi spolupracovat po celý rok. Budeme je průběžně sledovat a pečovat o ně tak, aby dosáhly svých vysněných cílů, ať už je to zdravé a štíhlé tělo či skvělá fyzická i psychická kondice,“ hodnotí spolupráci lékař a spoluzakladatel Healthy Longevity Clinic František Zámola.

Jak jsou na tom „Missky“ se stresem

Lékaři na pražské klinice dlouhověkosti dívkám měřili také aktuální hladinu stresu na přístroji Max Pulse. Devět z deseti dívek ji má lehce zvýšenou, což ale zcela odpovídá situaci necelý měsíc před finálovým galavečerem, který proběhne 11. května ve Forum Karlín. Na dívky je totiž kladena enormní zátěž, jak časová, tak psychická a fyzická. 

„Většina z nás se přes den věnuje své práci. Odpoledne, večery a víkendy se téměř každý den připravujeme na soutěž. Trénujeme chůzi a choreografii, nacvičujeme, jak se správně prezentovat a vyjadřovat, natáčíme a fotíme propagační materiály na finále a také absolvujeme pochůzky u partnerů. Takže je toho opravdu hodně,“ popisuje jejich režim jedna z finalistek Petra Beníšková. 

Dívky měly na klinice dlouhověkosti příležitost vyzkoušet nejnovější generaci přístrojů. Například měření kvality pleti na přístroji Visia, kde dostaly cenné tipy, jak svou pleť co nejlépe chránit a bránit proti stárnutí. Absolvovaly infuzní ozonoterapii, hodnocení plicních funkcí pomocí spirometrie či analýzu složení celého těla provedenou na přístroji InBody.

Zdroj: Miss Czech Republic, Healthy Longevity Clinic

Témata: Miss, index BMI, kondice, stres
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nový výzkum naznačuje, že lidský mozek pracuje velice podobně jako kvantový počítač

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu