Skořice trochu jinak. Nevšední použití voňavého koření

Ostatní 05. prosince 2017 | 10:15 — Monika Moorová
Vůně skořice patří neodmyslitelně k zimnímu období a k Vánocům. Dokáže nás povzbudit a naladit svojí sváteční vůní. Podívejme se však na trochu nevšední využití tohoto báječného koření.
Další 3 fotografie v galerii
Skořici můžete využít i velmi netradičně / Shutterstock

Co je skořice? Jedná se vlastně o kůru stromu skořicovníku z čeledi vavřínovitých, která se suší a balí do svitků. Nejdůležitější z produkčního hlediska jsou skořicovník ceylonský a čínský, ale plantáže jsou i na Jávě či Seychelách.

Účinky skořice na naše zdraví jsou dostatečně známé. Podrobněji jsme psali zde. Léčivým účinkům skořice jsme se věnovali již v minulosti.

Pojďme se nyní podívat na využití tohoto koření i z jiné perspektivy. Skořici nemusíte využívat pouze při vaření. Určitě vás překvapí naše následující tipy.

Vlasový stimulátor

Skořice dokáže povzbudit pokožku hlavy a zlepšit tak celkový růst vlasů. Pokud tedy patříte k lidem, kterým začaly vypadávat vlasy více než obvykle, zkuste skořicový zábal. Smíchejte stejné množství mleté ​​skořice a medu. Tuto skořicově-medovou pastu aplikujte k vlasovým kořínkům. Nechte působit 15 minut a následně vlasy umyjte tak, jako obvykle.

Zklidňuje nevolnost

Antioxidanty nacházející se ve skořici dokáží uklidnit podrážděný žaludek. Udělejte si jednoduchý skořicový čaj. Jeden skořicový smotek vařte v 1 šálku vody po dobu 10 minut. Nechte 15 minut louhovat a vypijte.

Skořice v kosmetice

Na strie a zpevnění kůže neexistuje nic spolehlivějšího, než je krém se skořicí. Skořicovou mast si můžete hravě udělat doma.

Budete potřebovat:

1 kelímek bílého jogurtu,
2 lžíce tvarohu,
1 lžičku olivového oleje
5 lžiček mleté skořice

Ingredience smíchejte a připravený zábal aplikujte na příslušná místa. Omotejte je potravinovou fólií, teple zabalte a nechte působit alespoň hodinu.

Vůně do auta

Používáte osvěžovače vzduchu i v autě? Pokud ano, tak zkuste skořici. Ta funguje jako osvěžovač vzduchu, a navíc si v autě budete užívat její extra výhody. Vůně skořice totiž zlepšuje ostražitost a snižuje úzkost. Zabalte skořicový smotek do látkového sáčku a pověste v autě. Účinek zvýšíte, zavěsíte-li jej k ventilačním otvorům.

Atletická noha

Skořice má antimikrobiální vlastnosti, které z ní činí skvělý přírodní prostředek proti plísni, jakou je tzv. atletická noha, tedy plísňové onemocnění postihující chodidla a kůži mezi prsty. Pokud si chcete udělat jednoduchou kúru, která vás plísně zbaví, tak povařte 10 skořicových smotků ve 4 šálcích vody. Směs nechte vychladnout na přijatelnou teplotu a do této koupele namočte nohy na cca 20 minut a podle potřeby opakujte. Plíseň by měla po několika lázních ustoupit

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Král modelové řady nesmí zestárnout a neunikne mu žádná novinka

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu