Dovolená je za dveřmi. 10 tipů, jak se efektivně zabalit na cestu a na nic nezapomenout

Ostatní 03. července 2018 | 15:02 — Kateřina Riegrová
Čas letních prázdnin je za dveřmi a s ním se blíží i odjezd na plánovanou dovolenou. Důležité je, abychom se na cestu efektivně zabalili. Jak to udělat, aby se nám do kufru vešlo vše, co potřebujeme a zároveň jsme se netahali se zbytečnostmi?
Další 3 fotografie v galerii
Zabalte své cestovní zavazadlo rychle a efektivně / Pexels

Nezáleží na tom, jestli se chystáte na dvoutýdenní pobyt v zahraničí, kde se budete věnovat pěší turistice a zdolávat hornatý terén, na prodloužený víkend do evropské metropole nebo odpočinkový pobyt u moře.

Oblečení neskládejte, ale srolujte

Nejefektivnějším způsobem, jak ušetřit místo v kufru je způsob, jakým složíte své oblečení. Vyvarujte se standardnímu „komínkování“ a raději své oblečení srolujte do úhledných ruliček, které zaberou podstatně méně prostoru.

Připravte si outfity na každý den

Vyhněte se balení jednotlivých kusů oblečení. Raději si doma připravte outfity na každý den a zjistíte, že sebou nemusíte brát hromadu triček, tílek a topů, které stejně z kufru ani nevytáhnete. Ujistěte se, že máte na každý den jeden outfit a přibalte si dva rezervní v případě, že by došlo k nějaké nehodě.

Nejdůležitější osobní věci zabalte do extra pouzdra

Pokud bude vaším dopravním prostředkem letadlo, ušetřete se zbytečného hledání a vybírání osobních věcí z příručního zavazadla. Jednoduše si dejte peněženku, pas, telefon, sluchátka, nabíječku, špunty do uší a další potřebné předměty na cestu do extra pouzdra, které jednoduše a okamžitě najdete ve vašem příručním zavazadle, a umístěte si do kapsy sedadla před sebou. Tak si zajistíte, že budete mít vše potřebné při ruce a nebudete se každou chvíli muset zvedat ze svého sedadla.

Kosmetiku zabalte do cestovních lahviček

Investujte pár korun do plastových cestovních lahviček, do kterých si odlijete přiměřené množství potřebných kosmetických přípravků, jako je šampon, kondicionér, sprchový gel nebo gel na vlasy. Zbytečně si neberte litrová balení, která zaberou zbytečně moc místa a na dovolené je nestihnete spotřebovat.

Ponožky napěchujte do bot

Obvyklým problémem jsou ponožky. Zabírají spoustu místa, ale jsou nepostradatelné. Vložte je do bot, nejenom, že vám to ušetří místo v kufru, ale také vám ochrání boty před deformací a zmačknutím v přeplněném zavazadlu.

Nezapomeňte na lékárničku

Často se stává, že řada z nás podcení přípravu lékárničky. Ujistěte se, že máte nejzákladnější léky sebou. Nezapomeňte si zabalit prášky na střevní problémy, bolest hlavy, chřipku, chladivý gel na štípnutí či kousnutí od hmyzu, náplast a dezinfekci na odřeniny nebo lehčí poranění.

Šperky a bižuterii zabalte zvlášť

Dívky a ženy, které se neobejdou na dovolené bez svých šperků a bižuterie by si měly jednotlivé kousky zabalit do uzavíratelných potravinových sáčků. Obejdou se tak zbytečnému problému s rozmotáváním náhrdelníků, řetízků a korálů, které se během cesty do sebe často beznadějně zamotají.

Aby oblečení zůstalo stále voňavé

Pokud chcete, aby vaše oblečení stále krásně vonělo i během vašich cest, vložte do kufru mezi prádlo pár vonných ubrousků do sušičky. Ty vaše prádlo zaručeně provoní a vůně se v něm udrží po několik dní.

Nezapomeňte přibalit sáčky na oblečení

Ujistěte se, že sebou vezete několik extra plastových sáčků, do kterých můžete zabalit špinavé boty po dešti, použité oblečení nebo třeba mokré plavky. Pokud se chystáte v létě do hor, nepromokavá bunda nebo pláštěnka mohou přijít vhod.

Nechte si v kufru prostor na suvenýry

Nezapomeňte, že vaše zavazadlo by nikdy nemělo být úplně plné. Často zapomínáme nechat si v kufru trochu místa na suvenýry z cest. Z dovolené si ale kromě suvenýrů můžete přivézt i nepříjemné onemocnění. Jak poznáte, že jste se nakazili právě vy?

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Pierce Brosnan mluví o novém Bondovi. Nezáleží na tom, kdo bude další, říká

Péče o levanduli: Podzimní zastřižení by nemělo být...

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Zavřít reklamu