Nemůžete se zbavit závislosti na cigaretě? Zkuste tyto triky a budete nadšeni

Ostatní 09. října 2018 | 09:31 — Monika Moorová
Nikotin je vysoce návyková látka, která vyvolává touhu opět sáhnout po cigaretě. Čím více člověk kouří, tím silnější tato touha bývá. Když kuřák nedostane svou dávku nikotinu, pociťuje velké nepohodlí.
Další 4 fotografie v galerii
Zbavit se závislosti na cigaretách je těžký úkol / Depositphotos

Jde o typický projev závislosti. Fyzické příznaky obvykle odezní po asi týdnu, ale psychické mohou přetrvávat i déle. Přestat kouřit jen tak není jednoduché, ale můžete si pomoci řadou přírodních prostředků.

Stévie

Jedna německá studie zjistila další úžasné účinky stévie. Kromě toho, že je to skvělé přírodní sladilo bez kalorií, také pomáhá potlačit chuť na cigaretu. Proto, pokud pocítíte touhu po cigaretě, dejte si pár kapek stévie přímo na jazyk. Touhu po cigaretě potlačí téměř okamžitě. A hlavně, po tomto zlepšováku určitě nepřiberete.

Kajenský pepř

O tomto koření je známo, že podporuje hubnutí. Ale to není zdaleka vše. Kajenský pepř je vynikající prostředek pomáhající potlačit touhu po cigaretě. Desenzibilizuje dýchací systém na tabák a chemická dráždidla, čímž tlumí bažení po cigaretě. Zajistěte, abyste užívali toto koření denně, přidejte několik špetek kajenského pepře do sklenice s vodou. 

Starověký ženšen

Další studie prokázaly, že ženšen je prevencí nikotinem vyvolaného uvolňování nervového přenašeče dopaminu. Dopamin je tou látkou, která dělá lidi šťastné po kouření cigarety a je součástí procesu vzniku závislosti. Stačí si přidat malou čajovou lžičku ženšenu třeba do snídaňové kaše nebo müsli. Co ještě pomáhá v boji proti kouření? Čtěte více.

Kyselý obličej

Tato metoda je sice trochu drastičtější, nicméně ověřena abstinujícími kuřáky. Těm v nejtěžších chvílích pomohlo, pokud se zakousli do měsíčku citronu. Má to i své nevýhody. Přílišné kousání do citronu vám zase může poškodit zubní sklovinu. Raději vyzkoušejte naředit citronové šťávy ve sklenici vlažné vody a dosladit vše medem. Udělejte si z této směsi ranní rituál, protože na vaše tělo to bude mít řadu pozitivních účinků. 

Pijte třezalku

Třezalku tečkovanou řada lidí používá ke zmírnění deprese, ale dle některých výzkumů pomáhá lidem přestat s kouřením. Zkuste si udělat čaj a popíjet ho kdykoliv během dne a nebo si kupte kapsle s výtažkem z třezalky. Více se o tom, na co se hodí různí bylinky, dočtete zde.

Hořčík

Hořčík snižuje závislost na nikotinu tím, že potlačuje receptory v mozku, které stimulují vylučování dopaminu. Tento minerál také snižuje efekt nikotinu na uvedené receptory a zlepšuje syntézu neurotransmiterů odpovědných za pocity relaxace. Jinými slovy, hořčík sníží požitek, který pociťujete z kouření.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Čeští vědci popsali dokonalý trik. Voda za určitých podmínek nezmrzne ani když jsou teploty hluboko pod nulou

Připravte si likér z černého bezu. Má vynikající účinky...

Židle musí umět víc, než jen zapadnout do interiéru. O...

Každému ptáčkovi se v zimě zavděčíte trochu jiným...

Vyrobte dětem krásný adventní kalendář. Třeba z krabiček...

Než zahradní nábytek definitivně schováte, vyčistěte z...

Pokud nemáte čas nebo energii, ale přejete si psa, musíte...

Zavřít reklamu