Módní a pohodlné oblečení - co nosit v této sezóně?

Komerční sdělení 26. srpna 2021 | 10:05 — redakce
Na jedné straně se módní trendy mění rychlostí, se kterou je těžké držet krok, na straně druhé můžete na druhé straně vidět stále více nadčasových klasik, které mohou být skvělým základem vašeho šatníku. Co nosit v této sezóně?
Další 1 fotografie v galerii
Móda letošní sezóny se však z velké části zaměřuje na zodpovědnost a nadčasovou povahu outfitu / archiv klienta

Nadčasová klasika: jaké oblečení zvolit?

2020 výrazně změnil způsob, jakým lidé obecně přemýšlejí o módě. Pandemie a několikaměsíční karanténa způsobily, že se mnozí z nás více zamysleli nad počtem položek v šatníku a jejich skutečným účelem. V důsledku toho jarní nebo podzimní úklid přispěl k revizi toho, co má pro nás v šatníku skutečně velkou hodnotu a co nosíme dostatečně často na to, abychom si to udrželi. Sezónnost je dnes velmi riziková, proto se rozhodně vyplatí investovat do oblečení univerzálního střihu a neutrální barvy. Oblíbenou klasikou jsou například sportovní legíny v kombinaci s delším tričkem či tunikou.

Pro elegantnější příležitosti se vám bude hodit trenčkot. To je věc, která nevychází z módy téměř sto let. Dobrý trenčkot je investice, která jednoduše funguje každý den, bez ohledu na styling. Můžete jej sladit s elegantním oblečením, dress codem do kanceláře a rozbít ho můžete i ležérním oblečením nebo sportovními teniskami. To je to, co lidé po celém světě nosí trenčkoty a interpretují je ve svém vlastním jedinečném stylu. Zvolit můžete trenčkot módní značky, oblíbená značka je například s Oliver.

 


2020 výrazně změnil způsob, jakým lidé obecně přemýšlejí o módě / Foto: archiv klienta 

 

Proč se vám bude hodit košile?

Košile je další kývnutí na nadčasovou módu. Ačkoli je v šatníku přítomna po celá desetiletí a je klasikou pro dámské a pánské šatníky, pro tuto sezónu je návrháři použili i na přehlídková mola, kde hrála košile prim. Můžete ji nosit jakkoli chcete - ke kalhotám, úzké sukni, topu, ke krátkým letním legínám nebo dokonce si ji můžete obléci jako oversize šaty. Zkuste spárovat bílou košili s džínovými šaty, na nohy si obujte pohodlné boty značky Timberland. Na zimu se vám budou hodit tlumenější barvy oblečení. Zatímco na jaře jste si mohli užívat šťavnaté odstíny oranžové, žluté nebo růžové, sáhněte po tlumenějších a zemitějších barvách.

Co je neustále módní?

Rozhodně džíny. Džíny všude a v každém vydání, zvláště na kalhotách zajímavého střihu. Klasické džíny nikdy nevyjdou z módy, takže byste je ve svém šatníku rozhodně měli mít, ale móda pro tuto sezónu je stejně zaměřená na nezjevné střihy riflových kalhot. Můžete si vybrat z těch, které mají roztažené nohavice, kalhoty ve tvaru zvonu, mom džíny nebo džíny, které jsou pohodlné a zároveň nenápadné. Volba závisí pouze na vašich vlastních preferencích a na tom, v čem se cítíte nejlépe.

Vsaďte rozhodně na klasiku ve svém šatníku. Rozhodněte se tedy pro kabát ve stylu trenčkotu, který budete nosit většinu měsíců v roce. Slaďte jej s džínami svého oblíbeného střihu, které dobře padnou vašemu typu postavy. Slaďte kalhoty s páskem a košilí. Určitě do celku přidejte špetku výrazné barvy, například v podobě kabelky, barevného šátku nebo jiného doplňku. Zde si můžete dovolit spoustu extravagance, protože doplňky se vyměňují mnohem častěji než základní šatní položky. Mohou být největší částí současných trendů, i když pominou po několika měsících. Móda letošní sezóny se však z velké části zaměřuje na zodpovědnost a nadčasovou povahu outfitu, takže na to při nakupování na nadcházející jarní sezónu myslete!

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Vědci nedávno zjistili, že všechny banány obsahují radioaktivní izotopy

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu