Jak zachránit svůj sexuální život, když trpíte depresí nebo úzkostí

Vztahy 21. dubna 2020 | 12:42 — nov
Úzkost a stres jsou vedlejším produktem našeho rychlého způsobu života. Snažíme se uspět v práci, být „in“ před svými kolegy i přáteli. Když se přidá delší sexuální abstinence, zvýší se riziko, že můžete totálně vyhořet a propadnout se do těžké deprese. Z té se pak budete dostávat dlouhé týdny a měsíce, někdo se z toho nemusí dostat nikdy.
Co dělat, pokud se se svým partnerem už nemůžete ani v klidu pomilovat? / Depositphotos

Navíc vám vše výše popsané může ještě zničit i váš do té doby pohodový vztah. Budete vůči partnerovi nevraživí a v posteli to pro vás bude naprostá katastrofa.

Co ale dělat, pokud se se svým partnerem už nemůžete ani v klidu pomilovat? Jak se dostat do pohody, abyste nežádoucí emoce z vaší hlavy dostali pryč a mohli zase normálně žít, i co se týče vašeho sexuálního života? Usmívá se sice na vás partner, ale vy přesto cítíte, že to prostě není ono? Je duchem nepřítomný a máte pocit, že ho něco žere nebo něco skrývá? Proděláváte delší sexuální abstinenci? Takové situace vypovídají o tom, že se s vaším partnerem skutečně něco děje. Nejspíše prodělává depresi, hluboký stres nebo řeší vážnější vnitřní problém.

V dnešní době, kdy jsou lidé zavření v karanténě, se pak může problém násobit. Psychologové a psychiatři hlásí extrémní nárůst lidí, kteří se na ně nyní obracejí. Partnerské vztahy podle nich nyní čeká velmi těžká a tvrdá zkouška, která je i historicky téměř bezprecedentní. Jak takovou krizi ustát? Mluvte spolu.

Úzkost může snížit vaše libido

Úzkostné pocity mohou potlačovat vaši chuť na sex mnoha způsoby. Panika a strach mají totiž kromě psychiky i fyzický účinek na naše tělo. Tyto stavy totiž zvyšují produkci stresových hormonů, jako je například adrenalin. A pokud se vaše tělo nemůže fyzicky uvolnit milováním, o to bude váš psychický stav horší. Bohužel i některé léky používané k léčbě chronických zdravotních problémů snižují libido.

Najděte odborníka, než bude pozdě

Děs a panika vás mohou jednoduše od vašeho partnera odcizit. Budete spolu sice žít, ale bude se jednat spíš už jen o blízké přátelství, které bude mít od nějakého vroucího milování hodně daleko. Je potřeba tohle všechno prolomit a bohužel sami to asi nezvládnete. Proto je nejlepší vyhledat psychologa či psychiatra, který by vám měl umět pomoci.

Na orgasmus zapomeňte

Pokud jste v depresi, můžete zapomenout i na to, že byste se vůbec dostali k orgasmu. I při milování totiž máte myšlenky neustále někde jinde a „tam dole totálně selžete“. A jak praví staré moudro – pokud to nefunguje v posteli, může být i s vaším vztahem brzy konec. Co tedy dělat? Pokud jste na tom psychicky špatně, asi vám nezbude nic jiného, než se s partnerem vydat k sexuologovi.

Nestyďte se

S výše popsaným ale souvisí i další problém. Nemusíte být totiž zrovna v depresi, ale i tak můžete například před milováním s novým partnerem cítit silnou úzkost. Je to například způsobeno myšlenkami na to, co asi bude říkat na váš „výkon“, bude se mu líbit vaše tělo? Jsou to asi běžné věci, ale někdo nad nimi přemýšlí až moc. Takže se snažte tyhle pocity vytěsnit, jak jen to půjde. Nemyslet na nic jiného než na slast a spojení s milovaným člověkem.

Řekněte, co chcete

Pokud jste s partnerem v hezkém vztahu, ale v sexu vám to zrovna neklape, může to být původcem vaší deprese. Není ale nic jednoduššího, než partnerovi říct, co máte v sexu rádi, co vás baví. Nesmíte se v žádném případě stydět. Je potřeba mluvit otevřeně a říct si o to, co chcete. Jen tak se zase dostanete do pohody a váš vztah nabere ty správné grády. Psali jsme také: Erotický horoskop poví, co má které znamení rádo, i co čeká v milostném životě vás.

Témata: sex, deprese, vztah
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Pod krytem v Černobylu se něco děje. Vědci zaznamenali zvýšený počet neutronů vznikajících při štěpení

Pokud netoužíte po balkoně plném květin, zkuste na něm...

Vzácná kočka s podivným vzhledem. Lykoi má podle chovatelů...

Kdo miluje domácí uzené, může si na zahradu pořídit...

Špičák, zákrsek, polokmen či čtvrtkmen. Zorientujte se ve...

Málokteré dítě si rádo uklízí pokoj. Zkuste mu dát...

Majitelé veteránů a sběratelé jsou pro automobilky...

Zavřít reklamu