Čtyři body, které vás povedou ke šťastnému vztahu

Vztahy 20. ledna 2021 | 15:02 — Klára Sanders
Návod na šťastný vztah podle mnohých neexistuje. Některým párům to prostě vyjde a některým ne. Podle psychologů ale klíč ke šťastnému vztahu existuje a je velmi jednoduchý.
Dalších 5 fotografií v galerii
Odborníci se shodují, že společný smích je stejně důležitý jako zdravý sexuální život / Pixabay

Na začátku vztahu se většina z nás řídí estetickou stránkou a chemií. Postupem času je ale potřeba něco víc než jen vzájemná přitažlivost.

Předpokladem harmonického a spokojeného vztahu jsou následující čtyři zásady. Podívejte se, jak jste na tom s partnerem vy. Splňujete zásady šťastného vztahu?

Společné životní hodnoty a pohled na svět jsou důležité

Přestože se říká, že protiklady se přitahují, neplatí to úplně ve všem. Samozřejmě, chemie ve vztahu dvou rozdílných povah může zafungovat perfektně, ale jen na chvilku. Z dlouhodobého hlediska to nemá velkou perspektivu. Pokud máte s partnerem rozdílný pohled na život, časem se to projeví v zásadních věcech. Pokud tedy s partnerem či partnerkou po vašem boku plánujete společnou budoucnost, měli byste mít hned na úvod vyjasněny otázky ohledně vnímání manželství, dětí a vašeho celkového životního směřování. I když se každý vztah v průběhu času vyvíjí, zásadní životní postoje se většinou nemění.

Smích a společný smysl pro humor

Nechybí vám smysl pro humor a mnohdy si rozumíte i beze slov. Berete to jako úplnou samozřejmost a nepovažujete to za nic výjimečného? Tyto drobnosti jsou však ve vztahu opravdu zásadní. Jde totiž o jasný důkaz, že jste pro sebe jako stvoření. Odborníci se shodují, že společný smích je stejně důležitý jako zdravý sexuální život.

Volný čas trávíte rádi společně

Problémem mnoha dnešních vztahů je, že partneři tráví spolu skutečně velmi málo času. Z práce chodí pozdě a ještě to vezmou přes fitness centrum nebo pivko s kamarády. Zkuste přestat spěchat. Pokud budete každý den žít tak, jako by byl váš poslední, určitě budete šťastní. V dnešní uspěchané době lidé často zapomínají žít naplno. Ale třeba právě společným cestováním a zážitky posouváte váš vztah do jiné a krásnější dimenze. 

Vzájemně si projevujete lásku a něžnosti

Na začátku zamilovanosti to děláme všichni. Vzpomínáte? Nechybí pověstné motýlky v břiše, husí kůže a podlamující se kolena. Když však prvotní vášeň opadne, je velmi důležité ji stále udržovat. Pokud se i po letech s partnerem líbáte, projevujete si něžnosti, laskavá gesta a říkáte si, že se milujete, jste na nejlepší cestě. Musíte si umět užívat i ty nejběžnější okamžiky. Vždyť malé detaily přece tvoří velký celek. Nemyslíte? Psali jsme také: První rande z pohledu ženy a z pohledu muže

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku?

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...

Lyžování od úsvitu po soumrak

Zavřít reklamu