Nemáte štěstí na partnera? Možná děláte tuto chybu!

Vztahy 21. května 2017 | 08:17 — Monika Moorová
Vzorce, podle kterých si dívky hledají a vybírají své partnery, mají své kořeny hluboko v jejich dětství. Ženy, které měly dobrý vztah se svým otcem, si nacházejí partnery, kteří se mu výrazně podobají.
Další 1 fotografie v galerii
Stále se vampire nedaří najít toho pravého? / Shutterstock

Vlastnosti a rysy našich rodičů jsou v nás již v dětském věku hluboko zapsané, stačí, když si uvědomíme, od jak útlého věku už dítě bez problémů rozpozná své rodiče mezi jinými lidmi, i kdyby se je snažili napodobit. Zdá se, že výběrem partnera podle podobnosti s rodičem, s nímž máme výborný vztah, chceme přenést dobré zkušenosti i do našeho partnerského vztahu.

Pokud vztah k otci nebyl vyrovnaný, považujete za menší zlo otce slabošského, nebo dominantního?

Bohužel role otce je v naší civilizaci oslabována a matky často suplují jejich úlohu. Tak se může stát, že jsou otcové odsunuti na druhou kolej, ke svým dětem se mentálně nemohou dostat a nakonec i rezignují. Dítě je tak ochuzeno o velký potenciál zkušeností a zážitků. Asi se nedá říct, zda je lepší výchova otce bez síly (slabocha), nebo otce s nesprávně používanou sílou (agresora). Oba extrémy poškozují osobnost dítěte.

Stejná barva očí?

V jedné ze studií vědci přišli na to, že na nás pozitivně působí i rysy, které známe z tváří svých rodičů, respektive ženy s tváří svých otců a muži s tváří svých matek. To samé platí i s barvou očí a vlasů.


Takže pokud má váš otec pomněnkově modré oči, pravděpodobně je bude mít i váš partner. Anebo většina partnerů, se kterými jste v životě byla, i když třeba jen chvilku.

Odpovídá to?
Zní to sice naprosto šíleně, protože příště, až budete chtít někoho sbalit, možná se vyplatí nejdříve zjistit, jestli jste podobná jeho matce, a teprve pak se do toho pouštět.

Jako rodič v mládí

Výsledky také ukázaly, že partneři žen vypadali velmi podobně jako jejich otcové v mladém věku a muži upřednostnili partnerky, které se výrazně podobaly jejich matkám, když byly mladé.

Na druhé straně se také ukázalo, že tváře opačného pohlaví se nám nelíbí jen proto, že se podobají tvářím nebo výrazům našich rodičů, musí v nich být ještě něco navíc. Experti tvrdí, že výběr partnera podobně funguje i u ostatních savců.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Robot zaznamenal na Marsu zvláštní otřesy. Vytváří je nejspíše nárazy meteoritů

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...

Podzimní výsev zeleniny nejen pro ranou jarní sklizeň....

Vřes patří k podzimu. Nenáročnost, odolnost a krásné...

Sklizeň a uskladnění mrkve: Kdy sklidit mrkev a jak ji...

Zavřít reklamu