Největší zabijáci sexu! Skoncujte s nimi jednou pro vždy

Vztahy 16. srpna 2017 | 12:26 — Monika Moorová
Sex už není takový, jako býval a vy si neustále kladete otázku, proč je to tak? Důvodů je mnoho.
Dalších 6 fotografií v galerii
Vztahy jsou o kompromisech a odpuštění. Věčným hněvem i tak nic nedosáhnete / Shutterstock

Stres, deprese, případně nízké mínění o vlastním těle, to vše přispívá k úpadku sexuálního života. Stačí však vynaložit trochu snahy a zapracovat na věcech, které ho brzdí. Zkuste se zamyslet nad tím, jestli i vy něco neděláte špatně.

Nejhorší jsou neustále hádky

Pokud se s partnerem každý den hádáte, je zcela jasné, že na sex nemáte náladu. Vyhýbejte se proto neustálým a malicherným hádkám o zbytečnosti. Nikdy nechoďte spát rozhádaní a vždy se snažte co nejdříve usmířit.

Pokud jste se navzájem odcizili, je třeba to co nejrychleji vyřešit a nečekat. Vztahy jsou o kompromisech a odpuštění. Věčným hněvem ničeho nedosáhnete. Vždy si raději konstruktivně promluvte a neútočte na sebe. Udobřit se můžete i sexem.

Zpomalte a nestresujte se

Je pravda, že stres dokáže v pracovním nasazení motivovat. Nutí vás jednat rychle a efektivně. Pokud však trpíte permanentním stresem, sex je poslední věc, na kterou máte pomyšlení. Zamyslete se proto, co vám ho způsobuje a pak zkuste na chvíli v pracovním nasazení zpomalit a vypnout. Najděte si čas na svoji polovičku, vypněte telefon i PC a zapomeňte na starosti alespoň večer, když jste doma.

Jste zavaleni množstvím práce

V případě, že od nadřízeného či nadřízené dostáváte přehnané množství práce, projevuje se to i v domácím životě. Příliš mnoho práce znamená stres, přepracovanost a zanedbávání své rodiny. Není snadné najít odvahu a říct, že potřebujete více odpočinku a volného času. Sex je základem zdravého vztahu, a pokud vám na něj kvůli práci nezbývá čas, můžete si zničit celé manželství. Práce tedy ať zůstane v práci a doma řešte pouze rodinné záležitosti.

Začněte si věřit

Nedívejte se po jiných a nezáviďte jim. Komplexy zahoďte za hlavu. Každá část vašeho těla je jedinečná a odlišuje vás od ostatních. Čím dříve se naučíte ocenit vlastní tělo, tím budete šťastnější. Chcete-li získat kondičku a cítit se ve vlastním těle o něco lépe, nikdy není pozdě na to, abyste začali sportovat. Zkuste zpočátku rychlou chůzi, běh nebo plavání, které vám vyformuje postavu.

Mohou za to léky

Nechuť k sexu mohou způsobovat i některé léky, ať už to jsou přípravky na krevní tlak, antidepresiva či jiné léky. Vždy čtěte příbalové letáky a všímejte si, zda jste po užití nějakých léků bez sexuálního libida. Pokud jste takovou změnu na sobě zpozorovali, zjistěte, ve spolupráci s vaším lékařem, zda neexistuje nějaká jiná alternativa. Nikdy si však změnu neordinujte sami. Mohlo by to ohrozit i váš život.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce života nezapomenete

I takhle může vypadat dovolená. Zážitek, na který do konce...

Pozor na změny platné od příštího týdne. Cestovatelům se...

Ohřejte se u moře. Tipy, kam vyrazit za teplem během...

Světový unikát, který vám vyrazí dech. Co všechno byste...

Změny, které by vám neměly ujít. Covidový semafor se opět...

Barevný podzim vybízí k cestování. Navštivte kouzelná...

Zavřít reklamu