Prověřte budoucnost vašeho vztahu na společné dovolené. Jak ji vybrat a na co dát pozor?

Vztahy 04. března 2018 | 10:45 — Monika Moorová
Randíte spolu už nějaký ten pátek, navštívili jste všechna kina a divadla ve městě, seznámili jste své přátele i rodiče a je na čase udělat další krok ve vašem společném vztahu?
Další 1 fotografie v galerii
Společná dovolená prověří váš vztah / Shutterstock

První společná dovolená je obvykle prvním výraznějším prověřením vztahu partnerů. Dá se říci až zatěžkávací zkouškou lidí, kteří spolu randí třeba i několik měsíců. Bývá to obvykle poprvé, kdy spolu tráví partneři delší čas, aniž by si od sebe odpočinuli. Někdy to může vést k tomu, že na povrch začnou vyplouvat věci, kterých jsme si dřív ani nevšimli. Najednou je ale začneme vnímat, a pokud nám budou vadit, může to vést k rozepřím a celkové nepohodě. Nemáte štěstí na partnera? Možná děláte některé z těchto chyb.

Nejlepší přípravy na společnou dovolenou

Pokud si spolu máte co říct, jste schopni sdílet svoje koníčky a být naladěni na stejnou vlnu, tak by měla i společná dovolená proběhnout v pohodě. Pokud chcete, můžete i v rámci dovolené trávit určitý čas každý zvlášť, udržíte tak určitou dávku vzrušení a napětí, která rozhodně není k zahození.

Společná dovolená je specifickým obdobím i pro páry, které spolu žijí už delší dobu. I tito partneři ve svém běžném režimu obvykle netráví veškerý čas spolu a každodenní povinnosti jim nedávají možnost se sobě vzájemně tolik věnovat.

Dovolenou plánujte společně s partnerem

Společné plánování a společné těšení se je plusovým bodem pro to, abyste si vytoužené volno užili oba dva. Jakmile se jeden z páru více přizpůsobuje druhému, nebo jeden dovolenou vybere, bez ohledu na přání druhého, pak to většinou věští jen problémy. Pokud svoje naladění a zážitky budete prožívat od počátku společně, pak to posílí váš vztah. Dovolenou by si měli užívat oba partneři. Rozhodně by se nemělo stát, že jeden bude šťastný a spokojený, zatímco pro druhého bude dovolená spíše utrpením. 

Společná dovolená by rozhodně neměla být jen o sexu

Volný čas je sice ideální k romantickým chvilkám, ale nespoléhejte jen na sex. Kdyby měla být celá společná dovolená pouze o intimitách a milování, může se v konečném důsledku stát velkým zklamáním.

Nečekejte od společné dovolené zázraky

Důležité je, neočekávat od společně stráveného času zázraky. Možná se něco změní nebo vylepší, ale spoléhat na to rozhodně nelze. 

Nejezděte na "společnou" dovolenou ve třech

Ačkoliv doma spolu netrávíte 24 hodin denně, na dovolené budete pravděpodobně stále spolu po dobu několika dní, a tak je dost možné, že si brzy trochu polezete na nervy. Pokud se rozhodnete, vzít někoho sebou, pak vezměte další pár nebo dva kamarády. Nikdy neberte jen jednu další osobu!

Dobře zvažte délku společného pobytu

Velmi záleží i na délce pobytu, který strávíte na letní dovolené. Ideální je obvykle doba osmi až deseti dnů. Delší doba strávená na dovolené pro vás už může být problematická, protože se budete nudit, za kratší dobu než týden si ale nestihnete pořádně odpočinout.

Zpětná vazba a dvojitý zážitek

Odjezdem z konkrétního místa dovolená nekončí, pokračuje v jistém slova smyslu i doma po návratu. Můžete si třeba udělat hezký večer, popovídat si a prohlédnout fotografie z dovolené. Zpětná vazba o prožitých pocitech nejen vyjasní případná nedorozumění, ale pomůže třeba i k mnohem vydařenější příští dovolené.

Jak vybírat společnou dovolenou?

Dovolená začíná samozřejmě už výběrem destinace. Dobře si rozmyslete, kam se rozhodnete společně vyrazit, ale také si ujasněte představy o způsobu trávení volna. Co když vy toužíte jen lenošit na slunci a váš partner naopak upřednostňuje aktivní dovolené s batohem na zádech? Pokud se představy o společně stráveném čase diametrálně liší, může to být problém, i když samozřejmě i v takovém případě můžete najít příjemný kompromis. Nejdůležitější je, abyste byli spokojeni oba dva.

Nespokojenost jednoho z partnerů může vést ke konfliktům a hádkám. Jeden z partnerů se může cítit méněcenný a přehlížený. Nikdo si nepřeje trávit dovolenou s pocitem, že na jeho představy není brán zřetel. Proto se při plánování dovolené neostýchejte vyslovit svoje představy i přání, vzájemné vyladění vašich požadavků je možné, i když to tak nemusí na první pohled vypadat. Řešení k oboustranné spokojenosti lze při troše dobré vůle a kreativity vždy najít.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Jak dopadla hvězda středoškolských filmů? Amanda Bynes sekla s drogami a učí se na kosmetičku

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...

Nevhodné stanoviště, malá jáma, chybějící opora a další...

Jak využít spadané listí na zahradě. Vyrobte si z něj...

Chraňte v říjnu jabloně před škůdci a chorobami. Postřik...

Zavřít reklamu