Nevylévejte lák z okurek, má mnoho využití. Zklidní žaludek i spálenou pokožku a dodá tělu antioxidanty

Zdraví 12. května 2020 | 08:33 — Anna Novotná
Téměř všichni obvykle vylévají lák z okurek. Někteří ho dokonce vylévají do záchodu, což není zase tak špatný nápad, protože lák čistí toaletu, ale ve skutečnosti má mnohem důležitější role. 
Dalších 7 fotografií v galerii
Jen jedna lžíce láku vám pomůže v boji proti nachlazení a chřipce / JumpStory

Nálev z kyselých okurek může posílit vaše zdraví, pomoci předcházet zdravotním problémům, a navíc i posílit samoregulační a samoléčebné schopnosti těla.

Lék na kocovinu

Když pijete alkohol, vaše tělo je dehydratované a bolest z kocoviny v plném proudu. Pokud se tomu všemu chcete vyvarovat, ujistěte se, že než půjdete spát, vypijete trochu láku. Uvidíte, jak se druhý den budete cítit mnohem lépe.

Úleva od křečí a bolestí svalů

Mnoho sportovců a lékařů doporučuje po každém tréninku vypít ¼ sklenice okurkového láku společně s vodou. Takové množství by mělo zabránit křečím a únavě svalů. 

Uklidnění pokožky po spálení sluncem

Postačí vám namočit vatový tampón do šálku s lákem a aplikovat na postiženou oblast. Ocet v této okurkové šťávě pomáhá zmírnit popáleniny.

Zklidňuje bolest žaludku

Mnozí uvádějí, že šťáva z nakládaných okurek jim pomáhá při pálení žáhy nebo podrážděném žaludku. Další dobrou volbou je med a ocet, případně okurková šťáva, která je o něco chutnější než ocet.

Lák proti nachlazení a bolesti v krku

Jen jedna lžíce láku vám pomůže v boji proti nachlazení a chřipce. Ocet je totiž stejně účinný jako sirup proti kašli, navíc je ale mnohem přirozenější, než tento medikament.

Dodává tělu antioxidanty a výživné látky

Jak jsme již zmínili, okurková šťáva obsahuje vysoké množství elektrolytů, vitaminu C a vápníku. Navíc má nízký obsah kalorií. Tyto její vlastnosti z ní činí vynikající nástroj pro zlepšení si svého celkového zdraví a regulaci tělesné hmotnosti. I antioxidanty a výživné látky z jiných potravin se pomocí ní snadněji do těla vstřebávají.

Lák jako hnojivo i zabiják plevele

Funguje v obou případech. Na jednu stranu pomůže k rozpuku rostlin (lilie, petrklíč nebo vlčí bob), které tak milují kyselou půdu. Na druhou stranu lák dokáže zničit plevel. Pamatujte si tyto užitečnou rady, budou se vám jednou hodit. Psali jsme také: Mladé výhonky smrků mají úžasné zdravotní účinky. Nyní je ideální čas pro jejich sběr.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu