Budete překvapeni, co se s vaším tělem udělá jedna sklenka vody vypitá ihned po probuzení

Zdraví 05. listopadu 2017 | 13:25 — Monika Moorová
Postupem času se stalo módním trendem pití vody hned ráno po probuzení. Vědci totiž potvrdili, že je to pro naše zdraví obrovský přínos. Víte, kolik obtíží dokáže taková ranní sklenka po ránu pozitivně ovlivnit? Možná budete překvapeni.
Další 3 fotografie v galerii
Pití vody ihned po probuzení má obrovské pozitivní účinky na vaše tělo / Shutterstock

Stará východní medicína tvrdí, že pouhé pití vody nalačno hned po probuzení dokáže vyléčit spoustu nemocí. Shoduje se na tom medicína indická, japonská i čínská. Pití vody hned po probuzení dokáže nemoci nejen léčit, ale můžeme jim tímto způsobem  i předcházet.

Jaké jsou účinky této metody?

Pokud budete tento režim dodržovat určitý počet dní, mělo by dojít k zásadnímu zlepšení:

  • bolestí hlavy
  • problémů se srdcem
  • obezitou
  • cukrovkou
  • žaludečních problémů
  • artritidou
  • zácpou

Dodržujte následující pravidla

Pravidlo č. 1

Až se vzbudíte, tak ještě předtím, než začnete dělat cokoliv jiného, tak vypijte (klidně po troškách) zhruba 0,7 litru vody.
Jak dostat pitný režim pod kontrolu, se dočtete v našem dalším článku.

Pravidlo č. 2

Důležitá je také kvalita vody. Rozhodně není dobrá bublinková. Používejte obyčejnou vodu. Pokud ale budete používat tu z kohoutku, tak ji nechte přes noc odstát, aby z ní vyprchal chlór. A pokud byste si ji chtěli trochu ochutit, můžete plátkem citronu.

Pravidlo č. 3

Poté, co vypijete toto množství vody, tak následně 45 minut nic nepijte ani nejezte. Poté se běžně nasnídejte a po snídani už nic nepijte ani nejezte následující 2 hodiny.

Aby bylo lidské tělo zdravé, je nutno jej udržovat dostatečně hydratované. Naše tělo je na vodě závislé, proto je nutno pravidelně pít. Každá buňka, tkáň, orgán v těle potřebuje vodu, aby správně fungoval. Jestliže dostatečně nepijete, pak se to projeví na zdraví. Začněte i vy sklenicí vody každý den.

Skvělou zprávou je také to, že tato metoda nemá naprosto žádné vedlejší účinky. Tedy kromě zvýšené potřeby ranního močení.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Hana Zagorová je v nemocnici kvůli komplikacím s koronavirem. Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu o ni mají fanoušci strach

Dopřejte své kočce doma malý ráj. Vyrobte jí místo k...

Světelné řetězy dodají interiéru příjemnou atmosféru....

Vřesy jsou typicky podzimní rostlina. Jejich pěstování v...

Jak vyzrát na vedro v podkroví

Důvody, proč vaše kočka odmítá používat kočičí toaletu...

Kontinentální postel se od běžné neliší jen výškou. Je...

Zavřít reklamu