Přírodní pomocník, který dokáže zpomalit stárnutí a zbavit stresu

Zdraví 05. dubna 2018 | 10:04 — Monika Moorová
Každodenní stres, uspěchaná doba, znečištěné prostředí, či jiné faktory přispívají s našemu stárnutí. Tento proces je neodvratitelný, i když existují přírodní pomocníci, kteří stárnutí zpomalí.
Dalších 5 fotografií v galerii
Studie prokázaly, že jde o rostlinu s řadou pozitivních účinků na lidský organismus / Shutterstock

Elixír věčného mládí nazývaný ašvaganda. Že jste to nikdy neslyšeli?

Co je ašvaganda?

Withanie snodárná neboli ašvaganda je vytrvalá, subtropická až tropická rostlina, druh rodu withanie, která je již po několik tisíciletí využívána v systému v tradičního indického lékařství. O pětici bylinek, které se vyplatí mít stále po ruce, jsme psali jinde.

Pokud hledáte něco, co vám dodá energii, budete díky tomu vypadat mladší, nebo co zvrátí nemoc, tak potom ašvaganda může být tou bylinkou, kterou hledáte. Je to jedna z nejsilnějších bylin, které se využívají už po staletí a pro mnohé je známá díky svým pozitivním účinkům. Bylinka dodává energii, sílu a tradičně se používala na posílení imunitního systému. Ašvaganda se často označuje také jako "indický ženšen" hlavně kvůli svým omlazujícím vlastnostem. Pochází ze suchých oblastí Indie, severní Afriky a Středního východu.

Ašvaganda je již po řadu let předmětem rozsáhlého vědeckého výzkumu. Více než 200 studií potvrdilo, že se jedná o mimořádnou rostlinu s řadou pozitivních účinků na lidský organismus.

Kde ašvaganda pomáhá?

  • zlepšuje funkci štítné žlázy
  • snižuje úzkost a depresi
  • stabilizuje hladinu cukru v krvi
  • pomáhá snižovat hladinu cholesterolu
  • zlepšuje imunitu
  • pomáhá bojovat proti účinkům stresu
  • zlepšuje paměť
  • má protizánětlivé účinky

Je tato bylinka opravdu elixírem mládí?

Historické záznamy naznačují, že mnohé minulé civilizace se zabývaly myšlenkou, že existuje lék na všechno, i na mládí. A Ašvaganda je již dávno považována za zázračnou bylinu, která může obsahovat komplexní léčivou látku. Má omamné, diuretické, afrodiziakální, stimulující, termogenní vlastnosti. Má také schopnost normalizovat hladinu kortizolu (stresový hormon), čímž chrání tělo před poškozením a návaly stresu. Zkuste stovkami let prověřený protistresový nápoj. Více jsme o jeho přípravě dozvíte zde.

Co je však důležité a co určitě každého zajímá, je vliv na mládí. Ašvaganda má silně omlazující účinek, dodává energii, harmonizuje tělo, posiluje imunitu a vyrovnává hladinu hormonů. To vše má za následek, že se člověk cítí a hlavně vypadá mladší. Proto je tato bylinka považována za elixír mládí.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu nabízí úchvatné písečné pláže i skryté zátoky

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Egyptská Taba: Vítejte v ráji dobrodruhů

Přemýšlíte o změně? Pár tipů na místa pro život, kde si...

Zavřít reklamu