Labužníci pozor. Vyzkoušeli jste již tuto neobvyklou kombinaci kávy?

Zdraví 04. dubna 2018 | 09:20 Monika Moorová
Káva s pepřem - ano, zní to trošku zvláštně a možná vás při té představě i mírné zaštípalo v krku. Ale rozhodně se této neobvyklé kombinace netřeba obávat. Právě naopak.
Další 3 fotografie v galerii
Jsou země, kde na kombinaci káva pepř lidé nedají dopustit. / Shutterstock

Jsou země, kde na tuto pochoutku lidé nedají dopustit. Ačkoliv i u nás se káva připravuje na množství rozličných způsobů, kávu s pepřem objevíte jen v málokteré kavárně. Například pro Mexičany je káva s kořením běžná asi tak jako pro nás káva s mlékem. Je pro naše tělo prospěšnější káva bez kofeinu nebo ta klasická? Čtěte více.

Troufnete si na kávu se špetkou pepře?

Pokud jste někdy navštívili některou z exotických zemí, zřejmě jste se setkali s kávou ochucenou pepřem. Nebyla to žádná náhoda, neboť v mnoha zemích je tato kombinace zcela přirozená. A právě pepř zde hraje významnou roli. Pokud vám přece jen pepř v kávě příliš nevoní, můžete si šálek kávy ozvláštnit i přidáním kardamomu, chilli, skořice či muškátového oříšku. O léčivé síle skořice jsme psali více zde.

Ale, jako s každým kořením, i v tomto případě to nepřežeňte s množstvím. Na ochucení kávy vám bohatě stačí špetka pepře.

Proč právě pepř?

Káva s pepřem má podle Mexičanů, neuvěřitelně lahodnou chuť. A proč právě pepř? Jeho tajemství spočívá v tom, že urychluje trávení, a to díky piperinu, který obsahuje. Ten podporuje produkci trávicích šťáv, stimuluje slinné žlázy a efektivně odstraňuje nadýmání. Této neobvyklé kombinace se tedy nemusíte obávat a minimálně stojí za zkoušku a ochutnání.

Nejenže lahodně chutná

Neláká vás pití kávy s pepřem? Vyzkoušejte si tuto kombinaci alespoň jako účinný kosmetický přípravek. Pokud vás trápí oteklé oči, smíchejte půl lžičky mleté ​​kávy nebo kávové sedliny se špetkou mletého pepře. Přidejte i půl lžičky kokosového oleje a trošku vody. Tuto směs rozmíchejte a naneste na spodní víčka. Po zaschnutí smyjte čistou vodou. Otoky budou pryč.

Kombinace kávy a pepře je zároveň účinným antioxidantem a vyrovnává tón pleti. Káva působí protizánětlivě, pepř stimuluje krevní oběh, kokosový olej hydratuje. Co víc si může vaše pleť přát?

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Záhadné části kosmického zařízení v Austrálii. Podle expertů pochází z rakety Space X

Je ideální čas namnožit hortenzie. Jak správně odebrat...

Srpnová výsadba ředkviček a další zeleniny: Jaké druhy...

French press: Připravte si perfektní kávu za pár minut

Přidejte nyní k rajčatům hnojivo ze sody, kvasnic a popele....

Levandule má využití v léčitelství a v péči o pleť....

Jak se zbavit plísně na okurkách? Nejlépe funguje ošetření...

Zavřít reklamu