Česnek, jak ho neznáte. Udělejte si z něj lék nebo masku

Zdraví 10. prosince 2018 | 11:06 — Monika Moorová
Česnek se používá v přírodní medicíně už stovky let a o jeho léčebných účincích dnes již asi nikdo nepochybuje. Je opravdu neuvěřitelné, co všechno dokáže. Věděli jste, že si můžete z česneku udělat i léčivou tinkturu?
Další 2 fotografie v galerii
O blahodárných účincích česneku dnes již nikdo nepochybuje / Shutterstock

Česnek můžeme směle považovat za jeden z největších darů přírodní medicíny. Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky a je považován za velmi účinný imunitní stimulant. Je vhodné jej užívat i v rámci prevence a při prvních příznacích nejrůznějších onemocnění. Víte, že si můžete z česneku udělat i lék a léčivou tinkturu?

Česneková tinktura

Recept první

Rozdrcený česnek dáme do lahve a zalijeme alkoholem. Obvyklá receptura: 350 g česneku, 300 g 90% alkoholu, doba macerace minimálně 10 dnů. Poté se užívá 10-15 kapek extraktu denně na lačný žaludek.

Recept druhý

Do 1 litru vody dáme 30 stroužků nadrobno nasekaného česneku, 3 lžíce cukru a půl deka rozdrobeného droždí. Necháme devět dní stát. Během této doby je potřeba roztok několikrát zamíchat. Extraktu se užívá třikrát denně, ráno, v poledne, večer 1 velký "frťan" (půl deci).

Recept třetí

35 dkg oloupaného česneku rozdrtíme a zalijeme 300 gramy čistého alkoholu (96%). Tuto směs dejme do dobře uzavíratelné nádoby a nechejme ji stát 10 dní, přičemž ji každý den párkrát protřepeme. Pak se tinktura přecedí přes filtr a přelijeme ji do flaštiček s kapátkem. Následně 15-20 kapek tinktury nakapeme do půl dcl mléka a užíváme 3x denně před jídlem.

Udělejte si stimulant - homeopatický lék

Někdo s tím nemusí souhlasit, ale v čínské medicíně se o tomto receptu mluví jako o homeopatickém léku. Čtyři hrsti slupek z česneku zalijte 1 litrem horké vody a nechte přes noc odstát. Pijte 4 dcl denně. Proč byste neměli vyhazovaz slupky z šesneku do koše? Psali jsme před časem.

Česneková maska ​na krásnou pleť

  • 3 stroužky česneku
  • 3 polévkové lžíce medu
  • 3 lžíce bílého jogurtu

Rozetřete česnek a smíchejte s ostatními ingrediencemi.  Pořádně si pleť vyčistěte a následně na ni aplikujte tento česnekový zázrak. Vyhněte se oblasti očí, protože česnekové sloučeniny mohou být dráždivé. Masku naneste i na krk a dekolt a nechte působit 15 až 20 minut. Poté opláchněte studenou vodou a pokožku nakrémujte. Abyste dosáhli pozitivní výsledky, tak masku používejte 2 nebo 3krát týdně.

Uvedené příklady ukazují, že jsou různé způsoby, jak česnek použít. Pravda je taková, že česnek se používá v přírodní medicíně už stovky let a o jeho léčebných účincích dnes již nikdo nepochybuje.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Co si nejvíce ženy přejí slavné české ženy k Vánocům a jaké dárky umí změnit život

Původ karet je obestřen tajemstvím a zákazy

Holandský ovčák je skvělým hlídačem, parťákem i...

Podle čeho vybírat psa pro starší lidi a která plemena jsou...

Netkaná textilie na zahradě ochrání stromy před mrazem a...

Pokud si pořizujete koťátko, je velmi důležité dopřát mu...

Klasický versus elektrický zavařovací hrnec. Vyberte si ten...

Zavřít reklamu