Český vynález, který pomůže s diabetem i při bezlepkové dietě

Zdraví 14. února 2019 | 10:36 — Monika Moorová
Tak jako se ze zralého a suchého obilí vyrábí mletím obilná mouka, tak se ze zralých, kvalitních jablek vyrábí mouka jablečná. Je přirozeně bezlepková, má nasládlou chuť a je zdrojem zdraví prospěšných látek. Využívá se především k přípravě moučníků.
Další 3 fotografie v galerii
Jablečná mouka je dokonce český vynález, na který máme patent! / Shutterstock

Jablečná mouka se vyrábí z celých jablek, které se nakrájí a usuší. Usušená se rozemelou na potřebnou hrubost. Tím je jablečná mouka hotová. Při sušení je důležité dodržet správný technologický postup. Jablka se například nesmí před sušením drtit. Každé jablko obsahuje okolo 85% vody. Pro výrobu jednoho kila jablečné mouky je tak zapotřebí téměř 10 kg jablek.

Jak chutná jablečná mouka

Jablečná mouka je přirozeně bezlepková. Lze s ní nahradit jak běžnou mouku, tak jí lze použít jako přirozené sladidlo do každého receptu namísto cukru. Jablka obsahují ovocný cukr, který v pečivu často plně nahradí běžný cukr. Má výraznou nasládlou chuť i vůni, je zdrojem pozitivně působících antioxidantů a obsahuje vitamín C.

Využití má široké

Své využití najde především ve sladké kuchyni a při přípravě moučníků. Zda z těsta uděláte dortový korpus, sušenky, ovocný koláč nebo i zajímavě chutnající bramborové placky je jen na vás. Určitě každý objeví další možnosti uplatnění a zpracování. Tato mouka má výraznou nasládlou chuť i vůni a je ideální i do jogurtů nebo musli. Moučníky z jablečné mouky jsou trvanlivé! O bezlepkové dietě jsme více psali před časem.

 

Zkuste si ji sami vyrobit

Omytá a nakrájená jablka usušte buď v sušičce nebo troubě. Vysušená jablka poté umelte v mixéru. Z jednoho kilogramu jablek získáte zhruba 100 g mouky, ze kterých upečete celý dortový korpus. Pozor ale. Do mouky je potřeba přidat ještě trochu škrobu. Kolik a jakého, to je právě tajemství českého patentu.

Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Fascinující místa, o kterých je dobré něco vědět

Cestování v roce 2021: jak vypadá situace? A na jaké...

Načerpejte energii. Vydejte se na mystická místa, která vám...

Připravte se na pořádnou dávku romantiky. Ikonická místa, o...

Cestování v době covidové. Jaká omezení mohou Češi čekat...

Hit letošní dovolené. Češi propadli staronovému trendu

Zavřít reklamu