Nejhorší a zároveň časté chyby, kterých se dopouštíme při očistě

Zdraví 23. března 2020 | 07:44 Anna Novotná
Očisty jsou v dnešní době velmi populární, najdete o nich množství informací. Jsou však opravdu tak účinné a zdravé, jak se říká? Přinášíme vám seznam základních omylů, kterých se lidé dopouštějí při očistě.
Dalších 9 fotografií v galerii
Oblíbenou očistou jsou zeleninové šťávy. Ale má to svá úskalí / Depositphotos

Základem fungování imunitního systému je naše tlusté střevo. Proto i očista tlustého střeva by měla být vždy prvořadá.

Očista rýžovou kúrou

Očista rýžovou kúrou je očista, během níž konzumujete buď 21 nebo 40 dní pouze celozrnnou rýži. Tato očista je velmi jednotvárná. Rýžovou kúrou sice pročistíte střevo, ale ostatní orgány ne. Pokud se rozhodnete očistit pouze tlusté střevo, volte raději očistnou techniku ​​shankpraksalanu, tedy jógínskou očistnou techniku, která pročišťuje trávící soustavu. 

Očista šťávami

V dnešní době je velmi populární tzv. raw strava nebo syrová strava. Většinou právě zastánci této formy stravování volí jako očistné prostředky zeleninové či ovocné šťávy. Zeleninové smoothies jsou vhodnou volbou pro lidi konzumující hodně masa, ale u všech ostatních mohou nadělat ještě větší škodu. Zelenina sice má sílu pročistit vaši krev, ale nánosy vytvořené v tlustém střevě "nepřebije". U lidí, kterým bývá zima, případně u lidí s oslabenými ledvinami, je tato forma očisty nevhodná. Při této očistě totiž pociťujete silný chlad, čímž se zdravotní problémy pouze zvýrazní.

Pitný režim

Poslední, rovněž důležitou chybou, kterou lidé dělají při očistě je nesprávný pitný režim. Obvykle si myslí, že když dělají očistu, mohou pít vody, kolik chtějí. To je omyl. Nadměrným pitím výrazně zatížíte ledviny a v důsledku toho se mohou objevit zdravotní problémy.

Jaká je ideální očista?

Je to očista podle pěti elementů. Během této očisty pročistíte všechny orgány ve svém těle, výrazně nastartujete tělo, získáte energii, zbavíte se nánosů ve střevech, zhubnete pár kilo a hlavně, nebudete vůbec hladovět. O očistě pěti elementů se dozvíte již brzy na našich stránkách.

Než s očistou začněte

Zjistěte si všechny podrobnosti k dané očistě, ještě než s ní začnete, vždy se obracejte na odborníky, případně lidi, kteří již mají dlouholeté zkušenosti. Najděte si na ni vhodný čas a místo. Nikdy ji nepodceňujte. Vaše tělo by během očisty mělo co nejvíce odpočívat a neměli byste se extrémně přetěžovat.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte přibalit roušky

Restrikce v Evropě nekončí. K našim sousedům si musíte...

Jedinečná příroda a skvělé pláže. Objevte zapomenuté...

Srdce milovníků koupání i cyklistiky zaplesá. Poznejte...

Kvůli konci pandemického stavu se některým Čechům dovolená...

Nejkrásnější pláže světa pro letošní rok. Svého...

Buďte v obraze. Do kterých zemí můžete cestovat bez omezení...