Téměř každý muž byl někdy nevěrný. Tým sexuologů má doporučení, jak tomu zamezit

Vztahy 25. dubna 2020 | 17:35 — Anna Novotná
Tým předních amerických sexuologů vedené známou lékařkou Megan Andelloux prováděl během uplynulých 5ti let rozsáhlý výzkum, při kterém vědci a sexuologové zjišťovali nejčastější příčiny partnerské nevěry a snažili se přijít nato, jak tomu spolehlivě zabránit.
Většina mužů má s věrností problém / Depositphotos

Některé zjištění jsou doslova šokující. Dle výzkumu nevěru přiznalo 78% mužů a pouze 42% žen. Sexuoložka Megan Andelloux k tomu dodává „Muži vlastně ani za nevěru nemůžou. Jsou k tomu dokonce geneticky naprogramovaní. Jediná cesta, jak dosáhnout úplné věrnosti muže je poskytnout partnerovi vše co by mohl postrádat a hledat jinde. Pokud muž takovou partnerku najde, lze říci že riziko nevěry je minimální. Sám totiž ví, že najít takovou partnerku není jednoduché, a kromě toho, že je plně uspokojen, nedovolí aby o takový (pro muže ideální) protějšek přišel.“

Na základě letitého výzkumu tato skupina předních sexuologů připravila, zejména pro ženy, seznam doporučení co mají dělat, aby o své partnery nepřišli. Doktorka Megan Andelloux dokonce tvrdí, že pokud se ženy budou těmito radami řídit, můžou si být téměř jisté, že je jejich partner nikdy nepodvede. Na výsledcích tohoto týmu staví i nové internetové projekty, které mají za úkol pomáhat ženám v jejich přístupu k sexu a k jejich partnerům a mají tak za úkol pomoci eliminovat riziko nevěry a ztráty vztahu na minimum. V úvodu je potřeba také zmínit, že stejné problémy a následné doporučení se mohou týkat obou pohlaví, nejen pouze žen. Sexuoložka Andelloux se však se svými radami zaměřuje převážně právě na ženy, neboť ty jsou nevěrou obecně mnohem více postižené.

Mezi nejdůležitější faktory vedoucí k udržení zdravého a pevného vztahu vědci zařadili zejména: frekvenci sexu, komunikaci mezi partnery, různorodé sexuální praktiky a chuť experimentovat. 

Nejrizikovější skupiny a období pro nevěru

Nejrizikovější skupiny postižené nevěrou, vědci popsali takto: Většinou se jedná o vztah trvající déle než 2 roky; období těhotenství a první roky po narození dítěte; u mužů kolem čtyřicátého roku života; pokud jeden z partnerů trpí nedostatkem sexu (sexuální disbalance partnerů); období ženské menstruace; odloučení partnerů; nesplněné sexuální přání jednoho z partnerů.

Jak často? Co je málo a co moc…

Jedna z nejdůležitějších otázek a nejčastější příčina nevěry vůbec. Jak často mít sex, aby partner neměl potřebu jej hledat jinde? Odpověď není jednoznačná. Jako ideální, se u zdravých párů doporučuje pohlavní akt provádět alespoň dvakrát týdně (přičemž je zcela jedno o jaký druh sexu se jedná – klasický sex, orální nebo pouze stimulace rukou). 

U mužů totiž dle odborníků roste vůle a ochota podvést svoji partnerku úměrně délce sexuální abstinence. A podle výzkumu již 10. den po sexuálním aktu jsou muži náchylnější na nevěru a pokud se jim naskytne příležitost k sexu je pro ně velmi obtížné odolat. Toto se samozřejmě týká mužů, kteří mají větší sexuální apetit. Problém nastává, pokud jeden z partnerů vyžaduje sex často, zatímco druhému stačí výrazně méně. Dříve se mělo zato, že by se měl podřídit ten z partnerů, který vyžaduje sex častěji a ze svých nároků ustoupit. Výzkumy ale ukazují že opak je pravdou. Sexuální apetit se potlačit nedá a není to tedy něco, co se dá ovládat. „Jednoduše platí, že co partner nenalezne ve vztahu, to podvědomě hledá jinde.“, dodává sexuoložka Megan Andelloux.

Co se děje s mužem při nedostatku sexu a kam až to může dospět?

Partnerky by rozhodně neměli situaci zlehčovat, mávat nad ní rukou a problém bagatelizovat. U mužů opravdu nejde jen o pouhé ukojení chtíče. Na sexuální abstinenci sice ještě nikdy nikdo nezemřel, ale je klinicky prokázáno, že u muže skutečně může způsobit závažné fyzické i psychické problémy. Sexuálně aktivní muži se velmi psychicky i fyzicky trápí. Výjimkou nejsou rostoucí bolesti hlavy, často se objevující zažívací obtíže, workoholismus, obezita, deprese, zhoršená imunita, nervozita, únava, nedostatek sebevědomí a spoustu dalších problémů. 

U některých jedinců se tyto problémy objevují již po několika dnech nucené abstinence. Zhoršená psychika navíc vyvolá vážné pochybnosti o druhém partnerovi a jeho vztahu k dané osobě. Tato situace pak většinou vyústí v partnerské hádky a úplný konec sexuální aktivity, kterou nakonec muž nalézá v náručí jiné ženy a vztah nebo manželství brzy končí.

Navíc čím déle abstinujete, tím déle se pak budete navracet do běžného sexuálního života. Proto je pravidelný sex naprosto základním stavebním prvkem k pevnému zdraví. Sex a spokojený intimní život je totiž pro zdraví člověka velmi důležitý. Provozování častého sexu prospívá mužům i ženám, a dokáže je ochránit i před předčasnou smrtí.

Druhý dech aneb konec manželství po čtyřicítce

Spousta žen se také podivuje nad tím, že se muži po čtyřicítce snadno zamilují do mladší ženy a velmi často jsou ochotni opustit rodinu a začít nový vztah. Vysvětlení je celkem jednoduché. U mužů po dosažení 38.roku života roste sexuální apetit. Většinou se objevují obavy ze stárnutí a dále pak z toho, jak dlouho si ještě budou moci užívat milostných hrátek. Muži se začínají obávat, že se jim krátí čas, kdy ještě „budou moci“. S ohledem na tyto skutečnosti roste chuť na sex a také potřeba mít sex co nejčastěji. 

Megan Andelloux k tomu dodává „Pokud ho nenachází u partnerky, velice často bohužel řeší situaci nevěrou, protože když ne teď, tak kdy jindy? Je více než známé, že si muži kolem čtyřicátého roku života nepořizují jen sportovní vůz, ale také začínají dbát o svůj zevnějšek a vyhledávají společnost mladších žen, které jim zvyšují sebevědomí, pocit stálé mladosti a atraktivity“.

Ztráta chuti na sex

Pro vztah existuje další velmi nebezpečný jev, kdy s přibývajícími dny sexuální abstinence (odmítání sexu) klesá přitažlivost méně aktivního partnera. Po nějaké době tak tento partner přestane být pro toho druhého atraktivní. Ten posléze také ztrácí chuť na sex a celá situace se ještě zhoršuje, partneři se většinou odcizí. Je velmi složité v takové situaci najít cestu zpět. Pokud sexuální apetit ztratí oba partneři, je to pak téměř nemožné. Snažte se tedy situaci řešit včas a nenechte ji  zajít tak daleko, odkud již nebude návratu. 

Zakažte si na nějakou dobu sex

Zní to možná divně, ale pokud partnerská krize není příliš hluboká, pak tato technika funguje dle odborníků velmi dobře, ne-li dokonce nejlépe. A jak na to? Domluvte se s partnerem, že v žádném případě nebudete mít sex, ale budete se pouze mazlit (tímto se velmi dobře mimo jiné odbourá obava nebo strach ze sexu, např. u jedinců, kteří se z různých důvodů před druhým partnerem stydí). Udělejte si na sebe čas. Nespěchejte. V posteli se pak dlouze dívejte partnerovi do očí, hlaďte se, povídejte si, dopřejte si oboustrannou masáž a užívejte si nekončící milostnou předehru. Můžete se vzájemně dráždit na intimních partiích, ale nic víc. Uvidíte, jak se vám tyto znovuobjevené milostné chvíle budou líbit. Vrátíte se tak na začátek vašeho vztahu. Tuto metodu opakujte co nejčastěji, ideálně každý den, a to po dobu minimálně jednoho měsíce, spíše ale dvou a uvidíte jak moc po sobě začnete opět toužit a přejdete na milování které si pamatujete za začátku vašeho vztahu.

O něco pokročilejší metoda je, že muž pronikne penisem do partnerky, ale dále v aktu nepokračuje. Milenci setrvávají v této poloze a dál se pouze mazlí. Jedná se o jednu z tantrických praktik, při které dojde k hlubokému citovému propojení obou partnerů. Tantra navíc doporučuje v tomto stavu společně usnout. Způsobů jak k sobě najít cestu zpět a navrátit tak vzájemnou přitažlivost je více a budeme o nich psát v dalších článcích tohoto miniseriálu.

Dalším řešením je pak společná návštěva poradny nebo sexuologa, což pro některé páry může být problematické s ohledem na stud a strach hovořit o sexuálních problémech před třetí osobou. V tom horším případě vzájemná přitažlivost umírá. 

Pomoz si sám

Mnoho žen nechává své partnery řešit problém s nedostatkem sexu masturbací, například při sledování pornografických materiálů. Vědci se shodují, že na tom vlastně není nic špatného. Někdy je to spíše naopak, kdy muž může načerpat inspiraci, kterou později aplikuje při sexu s partnerkou. Bohužel v době internetu se snadnou dostupností těchto materiálů jsou dostupné další, potenciálně nebezpečné erotické služby. Za ještě celkem neškodné se dá označit sledování dívek prostřednictvím kamer, přičemž některé ženy již i toto označují za nevěru. Větší riziko však skýtá např. erotický chat, kde se může z počátečního neškodného flirtování vyvinout vztah a může tak velmi snadno k nevěře dojít.

Když to nepotřebuji tak často jako on

A právě pro osoby s nižším sexuálním apetitem má tým doktorky Megan Andelloux velmi cenné rady. Nemusí totiž jít pokaždé o sex jako takový. Velmi dobře funguje orální nebo pouze ruční stimulace, virtuální sex nebo dokonce pouhá přítomnost u partnerovy masturbace. Tyto a další praktiky, které sexuoložka popisuje mohou být leckdy dokonce mnohem vzrušivější než sex samotný.

Proto pokud si je partnerské dvojice osvojí a ovládnou je, poznají zcela novou dimenzi vztahu a nikdy nebudou chtít tuto harmonii opustit. Riziko nevěry je tak téměř nulové. V průzkumu u těchto párů k nevěře došlo pouze u necelých 2% sledovaných partnerských dvojic.

Ale jak na to…

Mezi praktiky, které vám téměř vždy zaručí partnerovu oddanost, dle odborníků patří: 

  • erotická masáž: oblékněte se pokud možno velmi sexy a poskytněte partnerovi masáž celého těla a nakonec masáž penisu nebo vagíny a uvidíte jakou rozkoš váš partner zažije. Muži řadí právě masáž penisu mezi nejvíce oblíbené praktiky. 
  • nucená masturbace: vyzvěte partnera ať masturbuje přímo před vámi a vy se budete dívat. Při tomto aktu se můžete pouze dívat nebo se zapojit vlastní masturbací nebo partnerovi vypomoci. Nakonec ovšem vybídněte partnera aby vyvrcholil na vaše tělo. U této praktiky je většinou třeba překonat počáteční stud, ale pokud se vám to podaří, je prokázáno, že prohloubíte váš vztah i vaši vzájemnou důvěru.
  • vyvrcholení na tělo: muži milují pokud můžou ejakulovat na tělo své partnerky. Mezi vůbec nejžádanější je vyvrcholení na obličej, prsa a zadek.
  • Ženy většinou vyvrcholení na obličej nebo do pusy v oblibě příliš nemají. Získejte nad takovými náskok a ukažte partnerovi že vy jste jiná!
  • dirtytalk: vulgární mluva před a při sexu, používání sprostých výrazů, nadávek a urážek. Můžete si také společně sepsat „slovník“ které slova se vám líbí a která jsou již moc a nechcete aby partner používal; 
  • lehké SM: Když zavážete partnerovi oči, svážete ho nebo plácáte přes tvář či jeho penis, uvidíte, jak moc vzrušený bude; 
  • ženská dominance: Věděli jste, že většina mužů si tajně přeje být ženou ovládán někdy až ponižován? Prohodit si pozici, kterou má většinu života, tedy být alespoň na chvilku ovládaný a submisivní; 
  • roleplay: Hraní nebo líčení příběhů. Dle výzkumů není pro muže vzrušivější představa, než ta že vidí svoji partnerku, jak si užívá sex s jiným mužem. V reálném životě by to samozřejmě většina mužů nesnesla, ve fantazii ale velmi často ano. Splňte si ji a zkuste svého muže provokovat např. smyšleným vyprávěním o tom, jak jste si užívala sex s někým jiným, uvidíte jak bude váš partner reagovat. Pokud tyto praktiky ovládnete, dosáhnete na maximum možného vzrušení. A navíc, muže obecně nejvíce vzrušuje když se žena v posteli chová jako děvka.

Muži milují náruživé ženy v sexy prádle

Ženy by rozhodně neměly tuto stránku podceňovat. Pokud vám to již partner někdy naznačil, zcela jistě po tom i touží. Touží se dívat na ženu v sexy kalhotkách a podprsence, většinou pak i punčochách a v botách na vysokých podpatcích. Tento obrázek muže neustále pronásleduje a je servírován médii, filmy i porno průmyslem, tak proč mu jej nesplnit? Nechcete přeci aby se na takové ženy díval jinde!

O co však muži v posteli nestojí vůbec, je „leklá ryba“. Chtějí, aby je partnerka sváděla, provokovala a byla aktivní. Jednoduchá rada tedy zní: oblečte se velmi sexy a svádějte svého muže. 

Při nákupech prádla nezapomeňte ani na nákup erotických pomůcek. Jejich společné používání je velmi vzrušivé a užijete si tak v posteli velkou zábavu.

Hledejte své G-body

G bod neboli Gräfenbergův bod je zformované množství velmi citlivé nervové tkáně. Nachází se na přední stěně vagíny mezi stydkou kostí a dělohou. Jeho velikost je u každé ženy rozdílná, a proto mají některé z nás problém jej najít.

Ale i muži mají své G-body. Věděli jste, že nejvzrušivější místo je pro muže oblast okolo análního otvoru a mezi ním a penisem? Pokud budete prsty nebo ústy dráždit tyto oblasti, vaši partneři se budou doslova vznášet blahem. Mezi další pánské G-body patří záda, krk, bradavky a zadek.

Telefon a sex

K velmi žádaným praktikám z pohledu většiny mužů (ale také velkého množství žen)

patří erotické konverzace po telefonu, a to ať již jde o telefonát, erotické zprávy nebo zasílání lechtivých fotografií. Zkuste partnerovi poslat erotickou SMS, buďte vyzývaví, vulgární, neslušní … ale sexy, a uvidíte jak po vás partner ihned zatouží.

Virtuální sex

V posledních letech zažívá obrovský rozmach také virtuální realita a ve spoustě domácností již VR brýle nechybí. A právě odvětví erotiky a porno průmyslu patří mezi přední, které trhem hýbe a ovlivňuje jej od samého začátku.

Pokud již brýle vlastníte nebo si je teprve pořídíte, nebojte se je partnerovi nasadit na oči, pustit mu erotické video a přitom ho sexuálně uspokojovat. Po té si brýle i role vyměňte. Jedná se o velice bezpečnou a velmi návykovou sexuální praktiku.

Jak to vše zvrátit a dosáhnout naprosté harmonie

Naprostá nezbytnost pro úspěšný vztah je však otevřenost. Mluvte se svým partnerem o jeho potřebách a tužbách. O jeho představách i tajných přáních.

Udělejte si hezký večer, nalijte sklenku vína a promluvte si o sexu. Alkohol v menší míře vám jistě pomůže uvolnit a otevřeně se na toto téma bavit. Navíc, pokud by se na vás partner díval podezřele, vždy se můžete vymluvit na příliš mnoho vypitého alkoholu. Ovšem pozor dejte také na jeho množství. Větší množství alkoholu, zejména u mužů, vede k téměř nulové sexuální aktivitě. Uvidíte, jak váš partner pookřeje a ihned se do diskuze zapojí. Muži totiž velmi rádi o sexu se ženami mluví. Již samotný rozhovor vás oba příjemně naladí a hned můžete zkusit splnit partnerovi něco z jeho tajných přání.. 

Jak začít?

Stydíte se o sexu mluvit? Nevíte, jak zjistit co vašemu partnerovi chybí nebo zda nemá nějaké tajné nevyslovené přání? Jednoduchá cesta, jak si ověřit, zda partner něco z toho, co jsme v článku probírali nepostrádá, je dát mu jej přečíst. Pokud vám po jeho přečtení sdělí, že alespoň něco z toho je pravda, je to známka, že jste udeřila hřebíček na hlavičku. Tak se jednoduše dozvíte, zda a většinou i přímo co, partnerovi ve vztahu chybí. 

Poté je již velice jednoduché si na toto téma promluvit a případné nedostatky začít společně odstraňovat. Dejte přečíst vašemu partnerovi tento článek a můžete si tak doslova zachránit vztah!

Vše je hra

Pokud budete zkoušet nové praktiky, domluvte se předem, že vše je pouze hra. Pouze důkaz vaší lásky a otevřenosti. Důkaz toho, že tohle je možný pouze s vámi. Hrajte si a zkoušejte. Pokud se něco nepovede nebo se vám nebude líbit, zasmějte se tomu a zkoušejte zase něco nového. Experimentujte. Uvidíte, že poznáte nepoznané a postelové hrátky se pro vás oba stanou obrovskou zábavou. Zábavou, která bude posilovat váš vztah a oboustrannou naprostou oddanost.

Témata: sex, nevěra, láska, vztahy
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte dovolenou snů

Last minute Turecko s cestovní kanceláří TUI aneb Prožijte...

Dlouhá cesta může být pro dítě utrpením, nová auta ale...

Dokonalé prázdninové letovisko? Plážové ráje Bodrumu...

Balení bez námahy – módní tipy pro chytré a stylové...

Noční vlaky zažívají v Evropě renesanci: Tipy, kam můžete...

Kam na první letošní lyžování? Na rakouském ledovci...

Zavřít reklamu