Slanina jako lék. Využijte léčivé účinky oblíbené mastné pochoutky ve svůj prospěch

Zdraví 28. května 2020 | 08:40 — nov
Slanina je pro mnohé skutečným kulinářským požitkem a nenahraditelnou součástí jídla. Její chuť nedokáže nahradit žádná jiná potravina. Také milujete slaninu, ale pořád jen slýcháte, jak je nezdravá? Máme pro vás několik důvodů, proč si slaninu dopřát.
Další 3 fotografie v galerii
Slanina v rozumném množství poskytuje léčivé účinky / JumpStory

Je výborná, ale samozřejmě škodlivá, když se s ní budete cpát každý den ve velkém množství. Víte ale, že slaninu můžete využít ve svůj prospěch, pokud ji umíte správně použít? Na světlo světa se vynořují další prospěšné účinky slaniny, které změní váš názor na oblíbenou pochoutku.  

Slanina je bohatá na vitamíny

Slanina obsahuje řadu důležitých vitaminů. Výrazný je obsah vitaminu B, který je důležitý pro nás imunitní systém a celkový zdravotní stav. Slanina obsahuje 65% doporučené denní dávky vitaminu B1, 47% vitaminu B3, 38% vitaminu B12 a 36% zinku. Takže zapomeňte na multivitaminy a vrhněte se na slaninu.

Slanina a klouby

Nakrájejte slaninu na dlouhé plátky. Oviňte plátkem postižený kloub a následně ovažte obvazem. Nechte působit celou noc. Léčbu opakujte sedm nocí. Uleví se vám. Pozor, pokud jsou bolesti revmatického původu, namočte slaninu do francovky nebo do octa po dobu alespoň 6 hodin a pak použijte.

Na tvrdé a popraskané paty

Připravte si citron a slaninu. Citron překrojte po délce a vydlabejte dužinu. Zbylou kůru vystelte tenkými plátky slaniny, přitlačte na paty a navlékněte na noc staré tlusté ponožky.

Slanina je výborná i jako lék

Ovšem pozor na denní dávku, která by měla být kolem 20 gramů. Toto množství slaniny byste měli konzumovat pravidelně ráno po jídle nebo večer před spaním. V této dávce se totiž nachází arachidonová kyselina (nenasycená mastná kyselina), která brání rozvoji aterosklerózy a normalizuje metabolismus cholesterolu v těle. Díky tomu se cholesterol neusazuje na stěnách cév a vylučuje se z těla ven stolicí. To docílíte jen malým kouskem kvalitní slaniny denně!

Je výborná na srdce i mozek

Slanina příznivě ovlivňuje srdce díky obsahu omega-3 mastných kyselin. Také v ní najdeme cholin, což je látka, která chrání mozek před poškozením a chorobami. Pokud ji tedy budeme konzumovat s rozumem, pak slanina pomáhá léčit srdce i další orgány. 

Je skvělá na kocovinu

Slanina pomůže i po velkém večírku. Nic nevyléčí kocovinu lépe, než mastná slanina a šálek kávy. Psali jsme také: Zařaďte do svého jídelníčku nutriční bombu, na kterou nedaly dopustit už naše babičky.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

V zapomenuté jeskyni archeologové objevili zvláštní kostěné nástroje. Jde o dosud nejstarší důkaz výroby oděvů na naší planetě

Pokud chcete mít na jaře zahradu plnou okrasných cibulovin,...

Příprava zahrady na zimu aneb Co vše stihnout do prvních...

Nevyhazujte skořápky od ořechů do koše. Připravte z nich...

Tipy, jak uchovat natrhané bylinky ze zahrady čerstvé až do...

Jak umít špinavé ruce od vlašských ořechů, aby zbarvení...

Vyčistěte fasádu domu od všech nečistot. S osvědčenými...

Zavřít reklamu