Správný make-up dokáže s obličejem divy aneb jak vypadat o pár let mladší

Krása 22. července 2020 | 09:28 — Anna Novotná
Čas neúprosně běží, všichni stárnou. Pokožka postupně ztrácí kolagen, takže se na ní tvoří vrásky. Málokterá žena vítá rýhy na obličeji s radostí. Všechny chtějí stárnutí zpomalit a vypadat stále mladě. Vrásky můžete zakrýt make-upem.
Další 4 fotografie v galerii
Snad každá žena si přeje vypadat mladší / Depositphotos

Mimické vrásky se bohužel časem prohlubují a mnohdy vám v boji proti nim nepomůžou ani speciální krémy. Nejjednodušeji je skryjete tak, že si na ně nanesete make-up. Když víte, jak na to, dokáže s vaším obličejem udělat divy.  

Korektor bude váš spolehlivý parťák

Bez korektoru byste neměly dát ani ránu. Díky němu budete vypadat o pár let mladší. Obsahuje látky, které rozjasní a sjednotí vaši pleť. Použijte ho na kruhy pod očima, pupínky či červená místa. Produkt byste však měly vybírat podle typu a odstínu vaší pleti, což bývá mnohdy těžké. Můžete si nechat poradit od specialistek v prodejně nebo vyzkoušejte korektorů hned několik.

Měly byste vědět, že je lepší korektor nanášet až na make-up. Bude mít větší efekt, protože s ním doladíte nedostatky, které make-up nezvládl zamaskovat. Nanášejte pouze jemnou vrstvu. Nezapomeňte pod make-up dát podkladový krém, protože jinak by se make-up vrstvil ve vráskách a mohl by je ještě zvýraznit.

Zapomeňte na svůj prst

Některé ženy nanášejí tekuté make-upy a korektory pouze prstem. Pokud to uděláte, patrně nikdy nemůžete dosáhnout rovnoměrně rozetřeného make-upu. S použitím vlastního prstu možná ušetříte, ale váš make-up rozhodně nebude dokonalý. Pořiďte si kvalitní houbičku nebo štětec. Houbičku před použitím namokřete vodou a vyždímejte.

Na ruku si naneste malé množství make-upu, do kterého houbičku namočíte. Make-up byste houbičkou neměly roztírat, ale vklepávat do pokožky. Můžete s ní nanášet i korektor. Nezapomeňte po každém použití houbičku vyčistit. Zůstává v ní totiž velké množství bakterií.

Dejte sbohem výrazným rtěnkám

Kromě pleti stárnou i vaše rty. S výraznými rtěnkami stárnutí jen podtrhnete. Vsaďte raději na přírodní a světlé odstíny. Mladistvého vzhledu dosáhnete spíše s lesky na rty než rtěnkami. Ty jsou většinou tekuté a dodají zvadlým rtům větší objem. Dále čtěte: Neusmívej se tolik, budeš mít vrásky aneb několik častých mýtů o vráskách.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...

Zavřít reklamu