Chutné potraviny vhodné do diety. Obsahují tak málo kalorií, že po nich nepřiberete

Krása 25. července 2020 | 15:18 — Anna Novotná
Nejen v létě chceme vypadat dobře. Jídla se sice vzdát nemůžeme, ale rozhodně máme možnost ovlivnit to, co jíme. Existují potraviny, které obsahují tak málo kalorií, že se nemusíte bát, že po nich přiberete. Zjistěte, o jaké jde.
Dalších 6 fotografií v galerii
Brokolice dokáže zásadně snížit celkovou hodnotu denního kalorického příjmu / JumpStory

Potraviny nám dodávají živiny, které lidský organismus potřebuje. Některé však obsahují velké množství tuků a cukrů, které způsobují to, že rafička na váze pozvolna stoupá. Konzumujte potraviny, které obsahují hodně vlákniny a málo kalorií. Těch totiž můžete sníst opravdu hodně a vaše váha se přestane zvyšovat.

Lahodná cuketa

Cuketa je velmi zdravá. Obsahuje velké množství vitaminů, minerálů a vlákniny. Navíc prospěje vašim střevům, můžete ji jíst i při poruchách s trávením. Porce cukety obsahuje pouze okolo 40 kalorií. Nejenže při její konzumaci nepřiberete, ale pomůže vám i zhubnout. Cuketa je plná vody, takže vás zasytí tak, že nebudete mít potřebu často jíst. Navíc vám pročistí ledviny.

Zázračná brokolice

Sto gramů brokolice v syrovém stavu obsahuje přibližně 33 kilokalorií. Aby ji však tělo strávilo, potřebuje energii v téměř trojnásobné hodnotě. Je tedy dobré zařadit takovéto potraviny do jídelníčku, neboť dokážou zásadně snížit celkovou hodnotu denního kalorického příjmu. 

Slaďoučké borůvky

Borůvky jsou sice sladké, ale velké množství kalorií v nich nenajdete. Hrnek borůvek obsahuje zhruba 85 kalorií. Fialové plody jsou bohaté na antioxidanty, vitaminy i karotenoidy a bioflavonoidy. Navíc ochraňují zrak. Borůvky si můžete dávat každý den. Samotné vás sice příliš nezasytí, ale můžete si je nasypat do jogurtu a přidat k nim ještě třeba ovesné vločky.

Dietní grapefruit

Grapefruit je ideální potravina pro jedince, kteří chtějí několik kilo zhubnout. Jde o dietní ovoce. Obsahuje velké množství vlákniny, díky které rychle zaženete hlad. Stabilizuje hladinu cukru v krvi a dodává energii. Grapefruit obsahuje výrazné množství vitaminu C, díky kterému můžete předejít srdečním chorobám. Tropické ovoce snižuje hladinu cholesterolu. V jedné polovině grapefruitu najdete pouze 50 kalorií.

Neochucený popcorn

Pokud se vám nechce neustále jíst ovoce a zelenina, dejte si popcorn. Jde o praženou kukuřici, která obsahuje pouze minimální množství kalorií, konkrétně jde o zhruba třicet kalorií na hrst popcornu. Pokud si však dáte ochucený popcorn, v něm už větší množství kalorií bude. Psali jsme také: Úžasná úprava cuket, po kterých vaše chuťové pohárky zaplesají.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne i uprostřed nevlídného podzimu

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Poznejte skutečnou perlu Evropy a její skrytá tajemství, o...

Horská střediska citelně zdražují. Tipy, jak ušetřit při...

Chcete poznat něco opravdu výjimečného? Vydejte se do...

Zavřít reklamu