Vyzkoušejte trik na mastné vlasy. Za pár minut budou vypadat jako umyté

Krása 26. srpna 2020 | 08:07 — Klára Sanders
Trápí vás mastné vlasy a zrovna máte málo času? Tak nezoufejte. S pomocí těchto triků si vašich mastných pramínků nikdo ani nevšimne.
Další 4 fotografie v galerii
Mastné vlasy můžete schovat pod klobouk nebo zkusit některý z našich triků / Pixabay

Problémy s mastnými vlasy má asi třetina populace a příčin, proč se vlasy mastí, může být také mnoho. Ženy mívají problémy v těhotenství, po vysazení hormonů nebo po porodu. Jednou z příčin mohou být i genetické dispozice, případně důsledek nadměrného stresu či prožitého traumatu. Je také možné, že si dráždíte vlasovou pokožku špatnou péčí a zvyšujete tak její maštění – například příliš častým mytím, nevhodnou kosmetikou, neustálým saháním do vlasů, razantním kartáčováním či škrábáním. V neposlední řadě to může být důsledek nepříliš zdravého jídelníčku. 

Nyní vás ale čeká důležitá schůzka nebo společenská akce a vaše vlasy jsou zplihlé a mastné. Můžete si sice vlasy utáhnout do drdolu nebo rovnou nasadit čepici. Ale vězte, že to není jediný způsob, jak zamaskovat mastné vlasy. Navíc v divadle nebo na koncertě by čepice asi neobstála.

Zkuste vlasy vyfénovat

Nabízí se varianta použít suchý šampon. Nicméně, ne každý jej má doma a hlavně hned po ruce. Pokud jsou vaše vlasy mastné jen lehce, zachránit vás může obyčejný fén. Suché vlasy projeďte vysoušečem, který je zbaví mazu. Ideální je foukat si vlasy v předklonu, čímž také získáte větší objem a účes nebude vypadat zplihle.

Použijte kapesník 

Skvělou službu vám také prokáže obyčejný papírový kapesník. Rozdělejte jej na jednotlivé vrstvy. Ty pak postupně přikládejte na kořínky, abyste odsáli přebytečný maz, což pak můžete na kapesníčku pozorovat. 

Pudr jako pudr

Zachránit vás může i obyčejný pudr. Má totiž takřka stejné vlastnosti jako suchý šampon. Stačí, pokud si s ním lehce poprášíte kořínky vlasů a promasírujete je. Pudr absorbuje mastnotu, takže vaše vlasy budou vypadat mnohem lépe než před tím, navíc získají i na objemu. Zbytky pak vyčešte. Pudr si můžete vyrobit i sami doma. Stačí vám k tomu pár ingrediencí, které najdete i doma.

Jděte s módou

Čelenky jsou trendy již několik let. Nosí se široké látkové čelenky a šátky naaranžované v účesech. Můžete tak zakrýt nejenom mastné kořínky, ale zároveň být také IN. Šátky i čelenky se nosí ve všech barvách i vzorech, takže se nemusíte bát, že byste sáhla vedle. Obzvlášť módní jsou zdobené kamínky či perlami. Psali jsme také: Abyste zjistily, zda vám sluší krátké vlasy, stačí si udělat test pomocí pravítka

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Nejprodávanější kompaktní dodávka na elektřinu v Evropě má nástupce, nový Expert se mimořádně povedl

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu