Klasické bělení zubů je drahé. Vykouzlit si zářivý úsměv můžete i pomocí přírodních prostředků

Krása 06. října 2020 | 09:15 — Klára Sanders
Krásné a bílé zuby bývají často první věc, kterou si na člověku všimnete. Pravidelná návštěva zubaře a dentální hygiena vám ke krásným zubům pomohou, ale není to úplně levná záležitost. A zrovna bělení zubů patří k nejdražším úkonům. Vyzkoušejte přírodní prostředky, které vám zuby vybělí a většinou je máte doma.
Dalších 7 fotografií v galerii
Bělejší zuby můžete mít i díky přírodním prostředkům / Shiny Diamond/Pexels

Každý z nás touží mít krásné, bílé a zdravé zuby, ale opravdu zářivý úsměv má málokdo. Většině z nás zuby časem trochu zežloutnou. Může za to nedostatečná zubní hygiena, kouření, pití červeného vína a také genetické dispozice. Základem je správné čištění zubů, používání zubních kartáčků a nití. Předejdete tím různým zdravotním potížím v dutině ústní a zuby vám nebudou tak rychle žloutnout. Na bělení zubů můžete použít přírodní prostředky, které vám neponičí sklovinu.  

Jahody

Možná vás to překvapí, ale bělit zuby dokáží i jahody. Obsahují enzym, který dokáže navrátit chrupu bílou barvu. Nyní sice už není sezona jahod, ale brzy je najdete v obchodních řetězcích. Můžete si však počkat až na jahody ze zahrádky bez různých chemických prostředků.

Jahodami si vybělíte chrup tak, že je rozmačkáte, nanesete silnou vrstvu na zubní kartáček a opatrně si zuby vyčistíte. Jahody na čištění chrupu používejte zhruba dvakrát týdně. 

Jedlá soda

Jedlá soda je všestranný pomocník, dokonce vám trochu i vybělí zuby. Rozpouští zubní kámen, bojuje proti bakteriím v dutině ústní a přispívá k voňavému dechu. Pomůže vám odstranit plak a skvrny na zubech.

Zhruba jednou až dvakrát týdně si namočte kartáček do jedlé sody. Opatrně si s ním vyčistěte zuby, abyste si neponičili sklovinu. Tento proces dělejte po dobu šesti týdnů. Po čase byste měli vidět na svém chrupu menší změny k lepšímu.

Kokosový olej  

Kokosový olej je skvělý pomocník při bělení zubů. Odstraňuje bakterie a úspěšně bojuje se zubním plakem. Máte dvě možnosti, jak ho na svůj chrup použít. Nejdříve si klasicky vyčistěte zuby kartáčkem a zubní pastou.

Po čistění chrupu použijte kokosový olej namísto ústní vody. Napijte se ho a převalujte v ústech zhruba patnáct minut a poté vyplivněte. Tuto proceduru opakujte denně, jde o přírodní prostředek, takže vám nijak nepoškodí zubní sklovinu.

Kokosový olej si můžete nanést na kartáček a chvíli si s ním čistit opatrně zuby. Ústa si vypláchněte až po deseti minutách, do té doby kokosový olej v dutině ústní nechte působit. Psali jsme také: Triky s kuchyňskou solí. Budete překvapeni, na co všechno ji můžete využít.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku??utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Lyžování od úsvitu po soumrak?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu