Nemusíte podléhat každému módnímu trendu, stačí si najít svůj vlastní módní styl

Móda 28. listopadu 2020 | 15:06 — Klára Sanders
Vlastní módní styl je v podstatě umění oblékat se tak, abyste podtrhli vaši osobnost. Není úplně lehké naučit se v takovém množství oblečení, jaké dnešní doba nabízí, vybírat to, které vám sedí, je pohodlné a ještě vystihne vaše silné stránky. Při dodržení několika zásad svůj styl určitě najde každý.
Další 1 fotografie v galerii
Každá osobnost si žádá svůj vlastní módní styl / EVG Culture/Pexels

Máte skříně přeplněné oblečením, a přesto každé ráno nevíte, co na sebe? Stále hledáte svůj styl v oblékání, který vám bude vyhovovat? Chcete být konečně spokojené s tím, co máte na sobě a toužíte po pocitu, že vám to skutečně sluší? To vše je možné! Nalezení svého stylu v oblékání dokonce není nic složitého. Stačí dodržovat několik následujících rad a svůj styl naleznete snadno i vy.

Náš životní styl ovlivňuje i naše oblékání

V každém dámském magazínu na nás chrlí módní rady a tipy, co bychom si rozhodně měly koupit a co v našem šatníku zaručeně nesmí chybět. Opravdu ale budete nosit kabelku s třásněmi či tričko s vtipným potiskem, když jste úspěšnou ředitelkou mezinárodní firmy? Životní styl a práce jsou dva základní faktory, které velmi (aniž bychom si to mnohdy uvědomovaly) ovlivňují naše oblékání. 

Dalším faktorem je samozřejmě věk a postava. To, co sluší dvacetileté štíhlé slečně, nemusí vypadat pěkně na sympatické čtyřicetileté podnikatelce a matce dvou dětí. Dnes se nosí téměř vše. Otázkou je, jak a co zkombinujete. Podstatné rovněž je, na jakou příležitost váš outfit zvolíte. Někdy se bohužel setkáváme s tím, že se ženy domnívají, že když budou nosit značkové věci, budou jednoznačně IN. Omyl! Ani značka vám nezaručí, že váš outfit bude dokonalý.

Svou roli hraje vaše osobnost i příležitost, pro kterou se oblékáte

Klíčem k úspěchu je v první řadě zůstat sama sebou. Mít styl mimo jiné rovněž znamená, najít kompromis nejen mezi tím, co se mi líbí a co je právě IN, ale i tím, co si mohu dovolit, a to nejen ke své postavě, postavení, věku, ale také temperamentu, který vyzařujeme. Jinak se obléká tichý introvert nebo společenský extrovert.

Styl však není jen oblečení, ale také účes, líčení, doplňky a mnoho dalšího. Nevíte si rady, jak najít váš styl? Zkuste jednoduchý tip – najděte si obrázky toho, co se vám líbí a co byste si na sobě dokázaly představit. Když si nakonec všechny fotografie jednotlivých outfitů projdete, uvidíte, že v nich něco převládá – pravděpodobně to, co je vám blízké.

I módní styl se vyvíjí

Aniž byste si toho všímaly, hledání našeho módního stylu nás pronásleduje již od dětství. Pamatujete, když jste si oblíbily jedny šaty, které jste chtěly neustále nosit? Nebo když jste odmítaly nosit sukně, protože jste se cítily dobře jedině v tmavých džínách? Tehdy jste určitě neřešily, zda je daný kousek módní, zkrátka se vám líbil!

V období dospívání si pak každý projde tím, že má své idoly a těm se chce více či méně podobat. Když se dnes podíváte na fotografie ze střední školy, budete se možná divit, jak jste si něco “takového” na sebe mohly vůbec vzít. Tím si projde opravdu každý. Najít si svůj styl zkrátka chvíli trvá. Respektive i náš styl se neustále vyvíjí. Psali jsme také: Jak vybrat správnou obuv k oblečení. Poradíme, na co je nutné hledět a čeho se vyvarovat

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Svět zasáhla smutná zpráva: Princezna Kate má rakovinu a podstupuje chemoterapii

Jaké jsou výhody běhu? Fakta a mýty o tomto sportu

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Zavřít reklamu